[Aktualizacja]Czas na zmianę wynagrodzenia Burmistrz Ewy Przybyło

przez | 16 lutego 2015

10978554_338264716358393_7817533216058110963_n

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi deklaracjami, pozostajemy na stanowisku, że sytuacja gminnych finansów wymaga poszukiwania oszczędności. W czasie sesji 15. grudnia ubiegłego roku, projekt wynagrodzenia dla burmistrz, został wycofany przez przewodniczącą rady miejskiej , co argumentowano brakiem przedyskutowania jej na obradach komisji. Swoją drogą, do tej pory taka dyskusją się nie odbyła.

W związku z tym, że przewodnicząca oraz pozostali radni nie spieszą się z podjęciem tej kwestii, dzisiaj złożyliśmy nasz własny projekt uchwały wraz z uzasadnieniem (tekst w linku na dole).

Wedle tego co mówiliśmy, wnioskujemy o obniżenie wynagrodzenia burmistrz Przybyło o deklarowane przez nas 30%.

Jednocześnie przygotowujemy odpowiedni projekt uchwały dotyczący obniżenia wynagrodzenia radnych.

Zamieszczamy również zestawienie kwot o jakich mowa.

Projekt uchwały Klubu Radnych  „Nasze Miasto ”
– wynagrodzenie zasadnicze: 5 000,00 zł
– dodatek funkcyjny: 1 500,00 zł
– dodatek specjalny: 1 300,00 zł
– dod. za wieloletnią pracę ( 16% ): 800,00 zł
SUMA: 8 600,00 zł

Projekt uchwały przewodniczącej (wycofany w grudniu)
– wynagrodzenie zasadnicze: 6 000,00 zł
– dodatek funkcyjny: 2 100,00 zł
– dodatek specjalny: 3 240,00 zł
– dod. za wieloletnią pracę ( 16% ): 960,00 zł
SUMA: 12 300,00 zł

Zaoszczędzone ok. 48 000 (licząc 13 pensji), można chociażby przeznaczyć na zwiększenie budżetu realizacji zadań publicznych ze sportu, kultury i in. Zwiększyłoby to przecież m.in. atrakcyjność naszej gminy

– projekt uchwały przewodniczącej (wycofany w grudniu)

Uchwała Przewodniczącej Rady w Sprawie Wynagrodzenia Burmistrz R-z 


– projekt uchwały Klubu Radnych  „Nasze Miasto ” (goo.gl/Nznpeh)

Uchwala w Sprawie Wynagrodzenia Burmistrz Rabki Klub Radnych Nasze Miasto

Aktualizacja 19.02.2015

Drodzy Państwo,
Na stronie gorce24 .pl pojawił się artykuł o naszym ostatnim wpisie na fanpage i na stronie rabka.cba.pl. Przytoczono co bardziej wywołujące sensację wątki, ale nie zająknięto się ani słowem, o tym, że przygotowujemy również projekt uchwały dotyczącej obniżki uposażenia radnych.

W związku w pytaniami, o wysokość wynagrodzenia radnych, zamieszczamy odpowiedni tekst uchwały.

link do uchwały Nr VI/24/11 Rady Miejskiej w Rabce – Zdroju z dnia 26 stycznia 2011 r. (goo.gl/wC2wxz)

W skrócie:

Za udział w sesji – dieta w wysokości 200,00 zł

Za udział w Komisjach stałych i doraźnych:
członkowie komisji – dieta w wysokości 130,00 zł
sekretarz komisji – dieta w wysokości 170,00 zł

Przewodniczący komisji – ryczałt miesięczny w wysokości 350,00 zł

Przewodniczący Rady – ryczałt miesięczny w wysokości 1800,00 zł
Wiceprzewodniczący Rady – ryczałt miesięczny w wysokości 900,00 zł

Sesje przewidywane są najczęściej raz w miesiącu. Każda komisja również obraduje najczęściej raz w miesiącu. Radnemu wypłacane jest wynagrodzenie za zasiadanie w maksymalnie 3 komisjach (§17 ust. 13 statutu Rady).

0 myśli nt. „[Aktualizacja]Czas na zmianę wynagrodzenia Burmistrz Ewy Przybyło

 1. To ja

  Witam, jeszcze trzeba zainteresować się niebagatelną pensją pana Wójciaka bo i ona jest wywindowana bardzo wysoko.
  A obniżka tych dwóch pensji, łącznie z obniżkami diet radnych, to już całkiem spory zaoszczędzony kapitał – spokojnie na działania w zakresie kultury i sportu (kultury fizycznej) w bardzo szerokim zakresie wystarczy!

 2. rabczanka

  Najpierw dajcie dobry przykład i sami zrzeknijcie się diet radnych…

  1. drag

   Rabczanka, Radny to jest służba, nie wolontariat, według mnie każdy powinien dostawać zwroty kosztów dojazdu, zwroty kosztów czasu jaki temu poświęcają (to jest ciężkie do przeliczenia) nie wiem czy da się przeliczyć cenę wieczoru z dziećmi na złotówki, więc są to symboliczne kwoty, rozumiem że Radni którzy nic nie robią (a są tacy co widać na posiedzeniach Rady) powinni i się z tym zgadzam.
   Jeśli uważasz że klub nie angażuje się w swoją rolę i możesz mi to udowodnić, będę się podpisywał obiema rękami pod każdym wnioskiem który wpłynie na zmniejszenie ich uposażenia.

 3. mlody

  Rabczanko obniżka diet dotyczy wszystkich radnych , jeśli wszyscy zrzekną się swoich diet to radni Naszego Miasta również.
  Jestem jak najbardziej za , zarobki Burmistrz i jej zastępcy są niewspółmierne do sytuacji w mieście . Również godną uwagi jest sprawa wynagrodzenia jednego z radców prawnych działającego na zlecenie Przybyło. Warto również zapytać przewodniczącą rady miejskiej za co jest dodatkiem specjalny i w takiej kwocie , i dlaczego zwleka tak długo z wprowadzeniem tego punktu pod obrady rady . Wszystkie okoliczne gminy i miasta już dawno ustaliły kwoty wynagrodzeń i w większości przypadków zanotowano obniżki pensji włodarzy.Niestety część radnych zasiadających e radzie zapomniała dzięki komu w niej zasiada i w sposób niezrozumiały broni zarobków Przybyło.

 4. rabczanin

  Trzeba też sprawdzić tzw.kilometrówki ,diety,delegacje i inne przywileje i nie tylko burmistrz ,vice burmistrz ,sekretarz ale wszystkich urzędników bo tu dopiero może okazać się ciekawy temat na oszczędności.
  Niech radni opozycji porusza ten temat bo będzie warto żeby obnażyć całkowicie obecnie miłościwie nam panujących.
  Skoro posłowie musieli się tłumaczyć to dlaczego nasi urzędnicy nie mają tego uczynić -myślę że rabczanom się to należy.

 5. rabczanin

  Skoro prezydent Warszawy przy budżecie 3 mld otrzymała na 2015r od radnych 10 000 wynagrodzenie to draństwem jest żeby w takiej Rabce z walącym się mizernym budżetem 45 mln notabene zniszczonej przez miłościwie nam panującą od 8 lat -obdarowywać absurdalnym wynagrodzeniem.I nie tylko burmistrzowej się to tyczy ale całej jej otoczki ,a skoro im to nie będzie pasować to droga wolna mogą zawsze pochwalić się swoimi umiejętnościami i zaradnością na swojej działalności gospodarczej a młodzi zdolni zrobią tą samą robotę za znacznie niższe wynagrodzenie i znacznie lepiej.

 6. rabczanin

  Nieetyczne wynagrodzenia to nie wszystkie przywileje -radni opozycji powinni sprawdzić wszystkie inne pobrane pieniądze w kasy urzędu od kilometrówek po diety,delegacje,premie ,nagrody bo może się okazać że te wyśrubowane wynagrodzenia to wierzchołek góry .