Szpital Miejski w Rabce- coraz więcej wiemy

przez | 3 czerwca 2015

Szpital

Na ostatniej sesji burmistrz zobowiązała się przedstawić treść pisma skierowanego do niej i Rady Miasta przez Panią prezes szpitala o jego sytuacji finansowej. Miało się to odbyć na najbliższej komisji rewizyjnej (w dniu 2 czerwca). Powodem nieprzedstawienia na sesji tego stanu było rzekome niezapoznanie się jeszcze z jego treścią co oświadczyła na sesji. Pismo Pani prezes wpłynęło do Urzędu Miasta w dniu 26 maja 2015 r. (dzień przed sesją z adnotacją z-cy burmistrza o skierowaniu go w tym dniu do RM).

Czy znając treść tego pisma wiceburmistrz Wójciak zbagatelizował go i nie przekazał informacji burmistrz?

Czy też burmistrz kłamała na sesji , że otrzymała na biurko dzień później i nie miała okazji się z nim zapoznać?

Tak czy inaczej informacje są przed mieszkańcami zatajane.

Co to ma na celu? Przecież sytuacja w szpitalu, ja i inne, w końcu ujrzą światło dzienne.

 

Przedstawiamy treść pisma i zachęcamy do dokładnego zapoznania się z nim. goo.gl/rNGC6X

Pismo Prezes Szpitala

Niestety w dniu 2 czerwca, zarówno na komisji rewizyjnej jak i wcześniejszej komisji uzdrowiskowej nie otrzymaliśmy żadnych informacji na ten temat, nie było też Pani prezes Szpitala.

Nie rozpatrzono pozytywnie również naszego wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej w związku z sytuacją szpitala, aby móc rozmawiać i dyskutować nad jego ratowaniem.

Stała się natomiast rzecz niebywała. Po zamknięciu komisji Pani burmistrz poprosiła Panią prezes oczekującą w jej gabinecie na „prywatne” spotkanie z pozostałymi po komisji radnymi, aby wysłuchali co ma ona do powiedzenia. Mieszkańcy wraz z kamerą zostali wyproszeni z sali.

Został powtórzony scenariusz z roku 2008 o czym pisał tygodnik podhalański, kiedy to sytuacja szpitala również była nieciekawa.
goo.gl/XMulhF

Szpital 2008 – Białoruś Po Rabczańsku

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na komisję problemową w dniu 10 czerwca 2015 r. (środa) na godz. 14.00, gdzie ma być omawiana sytuacja Szpitala Miejskiego. Może wtedy, mieszkańcy uzyskają odpowiedzi na liczne pytania, z którymi zwracają się do nas.     goo.gl/wdKMF1

Komisja problemowa

0 myśli nt. „Szpital Miejski w Rabce- coraz więcej wiemy

 1. To ja

  Przy wszystkich „niepełnych prawdach” (żeby nie napisać kłamstwach) burmistrz, jeden dzień w jedną lub w drugą stronę może mówiącemu umknąć.
  A tak poważnie – kłamać i patrzyć komuś prosto w oczy to okropna perfidia. Przy takiej „Białorusi” jaka panuje w rabczańskim urzędzie, wpływające pismo o takiej treści, jeszcze nie ma przybitej pieczątki a burmistrz już o nim wzystko wie. Dlaczego? Bo już wcześniej koleżanki wszystko ze sobą ustaliły.

 2. mieszkaniec

  Burmistrz jako właściciel nie wiedziała co na bieżąco się dzieje w najważniejszej spółce Miasta ? do tego mając vice-burmistrza Wójciaka przewodniczącym Rady nadzorczej ?
  Skoro tak to nie potrafi zarządzać Miastem i powinna mając choć krztę honoru podać się do dymisji.
  Rabczanie czy dalej macie być traktowani jak stado baranów do strzyżenia.

 3. obserwator

  Mam nadzieję że tak jak w Polsce Rodacy się obudzili tak też i w Rabce stanie się to samo i pokażą burmistrzowej czerwoną kartkę.

 4. obserwator

  Radni Naszego Miasta powinni na najbliższej sesji zarządać od burmistrzowej przestawienie sytuacji w drugiej spółce zakłądy komunalne gdzie również nie dzieje się najlepiej ,a szczególnie czy spółka ta zdążyła już zadłużyć nieruchomości łaskawie przekazne aportem przez radnych poleczników burmistrzowej za darmo.