Parafia RdzawkaRdzawka

50 lat kapłaństwa we Rdzawce

Za Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka:

ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

 

W dniu 21 czerwca 2015 roku w niedzielę odbyła się uroczystość jubileuszu 50 – lecia kapłaństwa księży w przeszłości i obecnie pracujących w Rdzawce : księdza Jana Podstawki – proboszcza w latach 1984-1990, księdza Czesława Szyszko – proboszcza w latach 1996-1999, księdza dra Czesława Poloczka – rektora kościoła św. Krzyża na Obidowej w latach 2007 – 2014. Dodatkowo swój jubileusz 25 – lecia kapłaństwa obchodził ksiądz Józef Tomaszko, który pracował w Rdzawce w latach 1990-1992 a następnie wyjechał na misje do Brazylii. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy Rdzawki, Chabówki, Rokicin górnych, liczni goście z Rabki-Zdroju z panią burmistrz Ewą Przybyło. Jubilatów powitał ks. proboszcz Piotr Wojtyła a w imieniu ministrantów piękny wierszyk powiedział Krzysztof Szal. Mszę św. celebrował ks. Czesław Poloczek w asyście księży jubilatów, ks. proboszcza i ks. Stanisława Kosiorowskiego, który wygłosił kazanie. Uroczystość uświetnił nasz chór „ADORAMUS” i zespół góralski „POWICHER”. Po uroczystej Mszy św. były życzenia, które złożyły dzieci z zespołu „Powicher” przekazując w prezencie każdemu z jubilatów koszyk a w nim: spinkę góralską, oscypek, książkę o Rdzawce i obowiązkowo – kapcie. Ks. Józef Tomaszko przyjął też życzenia od przyjaciół z Rdzawki, Rabki i Chabówki z którymi zaprzyjaźnił się 25 lat temu w Rdzawce. Rada Parafialna na ręce każdego z jubilatów złożyła kwiaty i życzenia, przedstawiciele Kół Różańcowych piękne góralskie stuły. Życzenia złożyła również delegacja mieszkańców z górnych Rokicin a także pani burmistrz Ewa Przybyło. W przygotowania zaangażowało się wielu mieszkańców naszej wsi. Gospodynie upiekły 45 ciast, przyniosły dużą ilość oscypków i korbaczy. Wiele kobiet pomagało w sobotę i niedzielę. Był to piękny widok gdy w niedzielę do pomocy przy wydawaniu obiadu przyszła także duża grupa naszej młodzieży. Wydano około 200 obiadów. Nasi goście byli zaskoczeni rozmachem zorganizowanej imprezy, ale zawsze się staramy aby nikt nie wyszedł od nas głodny. Były wspomnienia Księży Jubilatów z pracy w naszej parafii. Ks. Jan wspominał jak w trakcie budowy kościoła Staszek M. znany jako „Ałuś” wprowadził konia na chór oraz ile to było problemu by go z tego chóru sprowadzić.
Chcemy podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w organizację jubileuszu. Dziękujemy członkom naszego Stowarzyszenia za liczny i aktywny udział. Dzięki takim ludziom możemy podjąć każde wyzwanie.
Dziękujemy również strażakom z OSP w Rdzawce za okazaną pomoc i przygotowanie miejsca naszego spotkania.

Galeria ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

Za Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka

Udostępnij

O autorze