”Umowy” prawników z Urzędu Miejskiego z Rabki.

przez | 11 sierpnia 2015

10978554_338264716358393_7817533216058110963_n

Szanowni Państwo,

Prezentujemy decyzję , oraz ”umowy” z prawnikami Panią Małgorzatą Wassermann oraz Panem Pawłem Kuklą  , które otrzymaliśmy na wniosek o informację publiczną radnego Marka Cieplińskiego w sprawie obsługi prawnej urzędu.

Ale niestety jest to tylko część tego o co wnioskowaliśmy.

Decyzja 2 – prawnicy Rabka

Zaczernienia są autorstwa Urzędu Miejskiego w Rabce.

Zał Do Decyzji 2 – Prawnicy Wassermann

Oraz umowa : Decyzja 2 – prawnicy Kukla

0 myśli nt. „”Umowy” prawników z Urzędu Miejskiego z Rabki.

 1. rabczanin

  czy możecie podliczyć ile te ofermy Nas kosztują.

  ile dróg za te „usługi” można było zrobić?

  ile spraw wygrano a ile przegrano?

  czy za przegrane sprawy ktoś odpowiedział finansowo.

 2. rabczanin

  czy podatek VAT nie powinien być obliczony od kwoty brutto?

  np.
  6000 netto doliczono pod. VAT 1380 to razem jest 7380zł

  od 7380zł VAT 23% powinien wynosić 1697,4zł

  czyli Pani Mecenas powinna otrzymać kwotę netto 5682,6zł a nie 6000zł.

  1. też rabczanin :)

   vat liczy się od netto – netto + vat = brutto, czyli wyliczenie jest prawidłowe.

 3. To ja

  Dokładnie tutaj widać na co idzie inwencja p. Przybyło – na utrudnianiu udzielania informacji.
  Widać też „ładną” współpracę między kancelariami, w tych samych dniach odpowiadają dokładnie tak samo, ta sama szkoła ;
  A ja mam jeszcze kilka watpliwości:
  1. Gdzie są umowy radczyni M. Gwiazdoń?
  2. Z radcą Kuklą były zawierane umowy kilkakrotnie w ciągu roku, np. 2011r. zawarto 3 umowy po 6 700 zł + Vat. , w 2012 r. też były zawarte 3 umowy.
  Czy może to znaczyć, że były miesiące, gdy otrzymywał dwukrotnie a nawet trzykrotnie wynagrodzenie po 6700 zł + Vat (np. październik, listopad grudzień 2011r. ; czy sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień 2012r. )?
  Czy ta „dbałość” o interesy radcy Kukli to nagroda za sadowe walki z mieszkańcami i zapłata za kary, które radca zobowiązał się zapłacić ze swoich dochodów, żeby oczyścić burmistrz? I czy te dochody nie zostały uzupełnione w inny sposób?
  Z Dziennik Polskiego:
  „Burmistrz Rabki przyznaje, że kierowany przez nią urząd „zawalił sprawę”. – Osobiście czuję się jednak niewinna – zaznacza, wyjaśniając, że skargi nie trafiały do sądu z winy obsługującej urząd kancelarii radcy Pawła Kukli. – Dlatego radca musiał zwrócić do gminnej kasy wszystko, co do grosza – kwituje burmistrz. Podkreśla przy tym, że zatrudniła dodatkowego prawnika i zmieniła zasady pracy urzędu tak, by „proceder się nie powtórzył”.
  http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3498655,burmistrz-rabki-z-kara-i-nagroda,id,t.html

  Poniżej wklejam też część uzasadnienia oceniającego pracę radcy Kukli przez Sąd w Nowym Targu „brak kompetencji magistrackiego radcy prawnego nie może stanowić usprawiedliwienia dla bezprawnych działań, gdyż to na organie władzy samorządowej ciąży obowiązek takiego zorganizowania obsługi wniosków składanych przez mieszkańców, w tym dobór posiadającego odpowiednie kwalifikacje prawnika, aby wnioski te realizować zgodnie z obowiązującym prawem.”
  http://gorce24.pl/informacje/1250/Burmistrz_RabkiZdroju_skazana_na_kare_grzywny

  3.Umowy z adwokat M. Wasserman dotyczą konkretnych spraw – najczęściej szpitala. Ale w 2014r. otrzymała wynagrodzenie za 3 sprawy; Szpital, p. Górski i jeszcze jedna sprawa – ktoś coś wie.

 4. Ania

  Co rusz niestaranność udzielanych informacji. Decyzja Burmistrza Miasta Rabki-Zdrój z 24 lipca 2015 str 3 Kancelarii Radcy Prawnego (21 lipca 2014r.) oraz Kancelarii Adwokackiej 24 lipca 2014r) zawiera daty wyrażenia zgody na ujawnienie ceny usługi jeszcze z przed wystąpienia o ich udostępnienie 26 czerwca 2015 r.

 5. mieszkaniec

  I jeszcze jedna ciekawa sprawa na kilkaset Gmin jakie złożyły wnioski o dofinasowanie z (PROW)Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za lata 2007-2013r. aż 121 Gmin w tym sąsiednie jak Raba Wyżna,Nowy Targ,Czarny DUnajec, Mszana Dolana,Bukowina,Kamienica,Jodłownik,Limanowa Pcin,Struża oraz takie uzdrowiska jak Muszyna czy Piwniczna otrzymały bardzo duże dotacje do instalacji solarnych i fotowoltaiki dla mieszkańców nawet do 80 % kosztu takich instalacji.Rabka NIBY ZDRÓJ nawet nie złożyła wniosku bo niema jej na opublikowanej liście kilkuset Gmin z Całej Polski czyli nawet w następnych latach nie skorzystamy z tych ogromnych środków gdyż w pierwszej kolejności będa Gminy któe mają pozytywnie rozpatrzone wnioski i czekają na następne rozdania.
  Czym zajmuje się nasza sołtysowa to powyżej widać a do tego ma po cichu (gdyż jak mniemam mało kto z mieszkńców o tym wie)zaczełą realizować swóje hore pomysły na kiolejne miliony kredytów na wodospady nad Poniczanką czy ktoś wreszcie sprowadzi tą chora kobietę na ziemię?Chwałą Bogu że mamy choć tych 5 radnych opozycji bo pozostali sami nawet nie wiedza co głosują .
  Kiedy w Rabce zacznie się realizowąc ogromne zaległę przedsiewzięcie związne z kanalizacją ,wodociągami czy z powyższymi programami, najwyższy czas to ukrucić bo ta kobieta zostawi te problemy nie rozwiązne na dziesiątki lat gdyż dotacje już się kończą a przy tym zadłuży miasto na chore swoje pomysły.

 6. Anonim

  „Czy gmina jest przedsiębiorcą
  Gmina to przede wszystkim jednostka samorządu terytorialnego. W orzecznictwie administracyjnym przyjmuje się, że gmina nie jest przedsiębiorcą w rozumieniu przepisów o działalności gospodarczej.
  W świetle przepisów przedsiębiorca to taki podmiot, który prowadzi we własnym imieniu działalność zarobkową w sposób zorganizowany i ciągły, przy czym może ją podjąć pod warunkiem uzyskania wpisu do rejestru przedsiębiorców. Niewątpliwie gminy nie podlegają wpisowi do rejestrów przedsiębiorców, co przesądza o tym, że nie są przedsiębiorcami w rozumieniu przepisów o działalności gospodarczej.”
  To powszechnie dostępna informacja. Prośba więc do Zarządu Miasta o wyjaśnienie dlaczego posługuje się niewłaściwą wykładnią (podpowiedzianą przez prawników.
  Rabczanin Jurek