Zakłady komunalne zwalniają a radni sobie diety podnoszą.

przez | 26 stycznia 2016

stop-sign-37020_640

Szanowni Państwo,

Zakłady komunalne redukują zatrudnienie o 6 osób.

W tym czasie  radni : Adam Czyszczoń, Ryszard Traczyk, Czesław Sadłowski,  Michalina Maciuszek, Mieczysław Pukalski i Renata Wdówka składają projekt uchwały o podwyżce diet radnych.  Mówimy temu NIE!

 • Adam Czyszczoń z Rdzawki

Adam Czyszczoń

 • Ryszard Traczyk
 • Ryszard TraczykCzesław Sadłowski 
 • Czesław SadłowskiMichalina Maciuszek 
 • Michalina Maciuszek
 • Mieczysław Pukalski z Ponic
 • Mieczysław Pukalski
 • Renata Wdówka z Chabówki 
 • Wdówka Renata

Zdjęcia: BIP Rabka

Uchwała Podwyżka Diet

0 myśli nt. „Zakłady komunalne zwalniają a radni sobie diety podnoszą.

 1. mieszkaniec ,

  No proszę jacy aktywni. Nie przypominam sobie aby p. Wdówka zbyt często( o ile wcale) zabierała głos. No ale jak chodzi o kasę to nawet radni nie mowy obudzą się ze snu zimowego.Nie bardzo wiem z jakie tytułu należą się im podwyżki ?

 2. też mieszkaniec

  Pytanie zasadnicze – co klub radnych ma do zwalniania pracowników w spółce z o.o.?

  1. mieszkaniec

   Do też mieszkańca ta spółka z.o.o jest w 100% włąsnoscią gminy więc Radni mają prawo do interwencji w tej sprawie,czyli uważasz że za drzemanie na sesji radnym burmistrzowej należy się podwyżka kosztemzwalnianych innych pracowników?

   1. też mieszkaniec

    Radni ne są właścicielami ZK.
    Do kompetencji Zarządu ZK jest zwalnianie
    i przyjmowanie pracowników. Nadzór właścicielski sprawuje burmistrz.
    Diety radnych nie mają związku z sytuacją finansową ZK. Tak dalekie powiązanie mogło się urodzić tylko u osoby, która tylko słyszała o kodeksie spółek handlowych.

    1. To ja

     Radni Klubu wiedzą co się dzieje w Rabce. 6 osób zwolnionych to znaczne uszczuplenie budżetu 6 rodzin. Każde zwolnienie osoby powoduje znaczące obniżenie jakości życia całej Rodziny. Dostrzeżenie, że kilka osób zostaje zwolnionych w zakładzie, której właścicielem jest Gmina Rabka-Zdrój, dowodzi właśnie wrażliwości Radnych.
     Dlatego niemoralnym jest napisanie projektu uchwały podwyższającej swoje zarobki ups … diety, jak zrobili radni, o których poniżej, A diety (w zamyśle prawodawcy) miały rekompensować utracone zarobki, gdy zatrudniony radny winien brać urlop bezpłatny, by uczestniczyć w sesjach czy posiedzeniach komisji. Z osób wnioskujących o podwyżkę zatrudniona jest tylko p. Maciuszek, p. Sadłowski – emeryt ( nie traci części pensji z tytułu wykonywania mandatu), p. Traczyk – prywatna działalność (elastyczność czasu pracy), p. Pukalski – prywatna działalność (elastyczność czasu pracy), p. Wdówka – sołtys (elastyczność czasu pracy).
     Niektórzy wyznają filozofię; parę dni wstydu a pieniądze na koncie!

 3. mieszkaniec

  Masakra obesrwując niektórych radnych popleczników burmistrz ma sie wrażenie że to niemowy i za to mamy jako mieszkańcy płacić tym niemowom.W dodatku 1800 zł ryczałtu dla przewodniczącej za te wrzaski na sesji?

 4. To ja

  @też mieszkaniec
  to jest takie porównanie. Jedni zostają zwolnieni a inni uważają, że tak dobrze pracują, że podwyżka (czasem aż o 25%) im się należy. Co ciekawe wystąpili ci, co prawie nic nie robią! Nie mają żadnych wątpliwości, pytań. Czasem przekażą, że siedzenie na urządzeniu w parku się zepsuło. No w czymś są najlepsi!

  Korzystając z okazji proszę o zadanie pytania. Dlaczego na stronie bip-u nie są zamieszczone protokoły z posiedzeń Komisji i protokoły z XV i XVI sesji?
  Do dzisiaj nie znalazłam ŻADNEGO protokołu z posiedzenia z prac wszystkich komisji.
  Czy to aby nie jest obowiązkowe?

 5. Konrad Górski

  Niezależnie od racji w komentarzach już opublikowanych i tych co będą opublikowane podziwiam radnych burmistrz za cierpliwość, karność, lojalność i oddanie. Przecież to już rok mija jak dzięki nim burmistrz dostała ponownie sufitowe wynagrodzenie jakie może jej przysługiwać a oni wciąż mają po tyle samo – „głodowe” diety przy spijającej śmietankę burmistrz. Zrewanżowanie musi nastąpić (też dla części urzędników bo z pewnością nie wszyscy dostaną … i po równo). To tylko kwestia czasu. Chwilowa blokada prac nad uchwalą przez publikacje dot. tych podwyżek i zwolnień w zakładach komunalnych nie będzie długotrwała bo jeszcze ktoś z radnych złoży wniosek o rewizję wynagrodzenia burmistrz (choćby za liderowanie Rabki w Polsce jako uzdrowiska w zanieczyszczeniach powietrza i wkład E. Przybylo w ten stan wynikający z faktu 10 letniego sprawowania funkcji burmistrz). Wniosek taki tym razem mógłby mieć większe szanse powodzenia. Dla przypomnienia: http://www.gorce24.pl/informacje/5340/Goraca_dyskusja_nad_wynagrodzeniem_dla_burmistrz_Ewy_Przybylo_Niewiele_braklo_a_skonczyloby_sie_interwencja_Strazy_Miejskiej_film_i_zdjecia czy https://gorce24.pl/informacje/5336/List_Konrad_Gorski_o_wynagrodzeniu_burmistrz_RabkiZdroju_i_nie_tylko