Rdzawka

II Dzień papieski Jana Pawła II we Rdzawce

Za:  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka,

II Dzień papieski Jana Pawła II

 

W dniu 24 kwietnia 2016 roku przy parafii w Rdzawce zorganizowany został II Dzień papieski Jana Pawła II przez ks. Piotra Wojtyłę – proboszcza naszej parafii, wsparty przez Urząd Miejski z panią burmistrz Ewę Przybyło, MOK. Do organizacji uroczystości włączyło się nasze Stowarzyszenie, OSP w Rdzawce, Koło Gospodyń Wiejskich oraz wielu indywidualnych mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. którą uświetnił zespół „Powicher”. Po Mszy św. miał miejsce występ zespołu góralskiego z programem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Dzieci i młodzież ze szkoły w Rdzawce przygotowały piękne przedstawienie z życia Jana Pawła II pod kierunkiem pani Elżbiety Kowalczyk i pomocy pani Marii Twaróg. W południe rozpoczął się występ pani Magdy Anioł z zespołem, pani Magda swoim żywiołowym występem skłoniła nas do włączenia się w występ. Patrycja Kowalczyk wspólnie z panią Magdą wykonała jedną z jej piosenek „Solo Dios basta”. Patrycja została pochwalona przez panią Magdę za swój występ. Gratulujemy. Po występie strażacy zaprosili wszystkich na grochówkę która była smaczna i gorąca mimo, że pogoda była w tym dniu była nie najlepsza i zimno. O godzinie 15:00 rozpoczął się występ Młodej Podhalańskiej Filharmonii ze Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Targu wraz z naszym chórem Adoramus z Rdzawki i wykonał fragmenty „Mszy góralskiej” pod kierunkiem pani Marty Łapczyńskiej. Występ został przyjęty bardzo żywo przez słuchaczy, wszyscy byli pod wrażeniem tego wykonania i oklaskiwali naszych artystów. W naszych uroczystościach oprócz mieszkańców uczestniczyli goście w tym duża grupa z Rabki-Zdroju. Zorganizowane wyjście szlakiem papieskim nie odbyło się z powodu złej pogody ale byli chętni którzy indywidualnie mimo deszczu przeszli szlakiem papieskim. Nasze Stowarzyszenie przygotowało również wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II i jego pobytom w Rdzawce jako biskupa i kardynała w latach 1962 – 1978. Zdjęcia można oglądać na stronie naszego Stowarzyszenia. Jeżeli ktoś dysponuje jeszcze zdjęciami z pobytu ks. Kard. Karola Wojdyły w Rdzawce prosimy
o udostępnienie. Jeszcze raz chcemy wszystkim podziękować za pomoc i za udział w uroczystościach.

Galeria – II Dzień papieski

Udostępnij

O autorze