osp rdzawkaRdzawka

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rdzawki złożyła ślubowanie.

Za OSP Rdzawka.

W środę 4 maja maja 2016 roku o godzinie 18:00 w naszej jednostce odbyło się ślubowanie najmłodszych druhów działających w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej. Po uroczystej mszy świętej na zbiórce pod remizą, po wprowadzeniu sztandaru nasza młodzież złożyła ślubowanie.

„Ślubuję ze wszystkich sił służyć naszej Ojczyźnie Rzeczypospolitej Polskiej ofiarną pracą w szeregach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przyczyniać się do ochrony życia i mienia jej obywateli oraz dorobku kulturalnego i materialnego przed pożarami i innymi klęskami żywiołowymi. Ślubuję przestrzegać Statusu OSP i Regulaminu MDP, pogłębiać wiedzę pożarniczą, postępować uczciwie, wykonywać sumiennie polecenia przełożonych i być wzorem w przestrzeganiu zasad ochrony przeciwpożarowej”.

Ślubowanie nowych członków MDP OSP było także okazją do wyróżnienia tych, którzy swoją postawą podczas Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zajęli wysokie miejsca na szczeblu gminnym, powiatowym oraz wojewódzkim. Nagrody otrzymali Przemysław ŚWIDER, Krzysztof SZAL, Piotr SZAL, Adrian WOJTYCZKO, Maciej ŚWIDER oraz Jakub ZIĘBA. Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia oraz mały poczęstunek który odbył się w naszej remizie OSP.

Zdjęcie OSP Rdzawka

Udostępnij

O autorze