Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Rząd przedstawił „Raport o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)”

W środę w Sejmie przedstawiono szczegółowy raport na temat 8 lat rządów poprzedniej koalicji PO-PSL.

Każda władza powinna rozliczyć się ze swoich działań, by wyciągnąć wnioski na przyszłość. Polacy mają naturalne prawo wymagać realizowania wyborczych obietnic, jak i mają prawo poznać faktyczny stan ich państwa. Stąd decyzja o przedstawieniu „Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)”.

Z zaprezentowanego przez nas raportu wyłania się smutny obraz 8 lat zaniedbań, nadużyć, nierozliczonych afer i marnotrawienia publicznych pieniędzy, co w sumie naraziło państwo, czyli wszystkich obywateli, na stratę ok. 340 miliardów złotych. To mogło być 8 lat obowiązywania programu Rodzina 500+, 5 tys. nowo wybudowanych przedszkoli, 250 szpitali i 1500 km autostrad.

Raport ujawnił olbrzymią skalę błędów i niegospodarności na każdym polu realizowanej przez poprzedni rząd polityki, co szczegółowo ministrowie przedstawili w swoich wystąpieniach.

 

Raport rozlicza poprzednie 8 lat i pozwala wyciągnąć konkretne wnioski. Teraz, gdy mamy jasny obraz sytuacji, możemy podjąć odpowiednie kroki, by zaniedbania rozliczyć.

Udostępnij

O autorze