Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Obietnice wyborcze burmistrz Ewy Przybyło w 2006 roku

EwaPrzybyło2006

2006

EwaPrzybyło2006

EWA PRZYBYŁO

36 lat; magister inżynier budownictwa (Politechnika Krakowska); zawód wykonywany: specjalista od pozyskiwania środków z funduszy krajowych i europejskich; mąż: Piotr (policjant), dzieci: syn Grzegorz, córka Ania.

Miesięczne przychody: 3 700 zł.

Uprawia: jazdę na rowerze, nartach, łyżwach oraz pływanie – razem z mężem i dziećmi.

Credo życiowe: w życiu kieruję się słowami Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.

Doświadczenie w pracy samorządowej: mogę pochwalić się 8-letnią pracą samorządową, której efektem są nagrody i wyróżnienia w: pozyskiwaniu środków; prowadzeniu strategicznych inwestycji gminnych; pracy społecznej na rzecz stowarzyszeń i organizacji zajmujących się kulturą i sportem. Jestem członkiem Małopolskiej Sieci Koordynatorów ds. Funduszy Strukturalnych. Poza pracą zawodową jestem konsultantem Krajowego Systemu Usług ds. Zamówień Publicznych. Społecznie zasiadam w Radzie Nadzorczej spółki Związku Gmin Dorzecza Górnej Raby i Krakowa.

Pierwszą decyzją będzie: przygotowanie projektu uchwały o przejęciu szpitala przez samorząd rabczański i uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego.

Kontynuować w mieście warto: budowę dróg i chodników; remonty obiektów oświatowych – szkół i przedszkoli; budowę kanalizacji i sieci wodociągowej w całej gminie; organizowanie imprez sportowych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży, również niepełnosprawnej.

Najpierw zmienić trzeba: stosunek urzędników do petentów; sposób promocji Rabki; skuteczność pozyskiwania środków unijnych; wizerunek burmistrza w relacjach z Kościołem, samorządem powiatowym i wojewódzkim.

Pomysł na miasto: chciałabym, aby Rabka-Zdrój była znanym w Polsce i Europie oraz licznie odwiedzanym ośrodkiem rekreacyjno-uzdrowiskowym. Aby to osiągnąć, należy stworzyć płaszczyznę współpracy wszystkich publicznych i prywatnych podmiotów zajmujących się lecznictwem uzdrowiskowym, wypoczynkiem i rekreacją, wypracować wspólnie cele, zadania i konsekwentnie je realizować.

Poparcie i spodziewany elektorat: chcę pracować dla wszystkich. Liczę na poparcie wszystkich, którzy chcą, aby życie w naszej gminie było lepsze, a dzieci i wnuki mogły znaleźć tu dla siebie miejsce.

Udostępnij

O autorze