Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Już jutro XVI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy

Plakat MPWDSZK

XVI Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy

 

Już po raz 16, w sobotę 16 lipca dowiemy się, kto zostanie najlepszym dojarzem i dojarką w kraju. Na terenie rodzinnego parku rozrywki Rabkoland w Rabce Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w Dojeniu Sztucznej Krowy.

 

 

Już po raz trzeci w odrębnych kategoriach zmierzą się kobiety i mężczyźni.

 

Co rok do Rabki na Mistrzostwa ściąga wielu profesjonalnych dojarzy. Część zawodników ćwiczy regularnie na specjalnie przygotowanych dójkach,  przygotowując się do Mistrzostw u siebie w domu.

 

Obecnym mistrzem w dojeniu sztucznej krowy jest Grzegorz Miernik z Bukowiny Tatrzańskiej. Rekordzistą Konrad Urbańczyk z Rabki  Zdrój z wynikiem 4250ml, który wraz ze Stanisławem Budzeniem z Łowicza zdominowali te zawody w ostatnich latach, zdobywając tytuły mistrza w sumie dziewięciokrotnie. Hegemonię tej dwójki przerwał dopiero w ubiegłym roku Grzegorz Miernik, zajmując pierwsze miejsce.

 

Wśród kobiet niekwestionowaną mistrzynią jest Maria Staszel z Cichego, która dwukrotnie zdobywała koronę Mistrza Polski, a warto pamiętać, że żeńskie zawody organizowane są dopiero od dwóch lat.

 

Krowę sztuczną inaczej niż prawdziwą doi się metodą ściskania wymion. Nie jak w przypadku „żywego zwierzęcia”  gdzie delikatnymi ruchami musimy doprowadzić mleko, z góry na dół.  Jak mocno i szybko należy ściskać wymiona wiedzą tylko najlepsi zawodnicy, a sekret jak wydoić jak najwięcej skrywany jest przez nich skrzętnie.

 

Zapisy na zawody prowadzone są od godziny 11.Maksymalna ilość uczestników jest ograniczona, liczy się kolejność zapisów. Zawody rozpoczynają się o godzinie 14:00. Mistrza Kobiet i Mężczyzn wyłonimy około godziny 16:00.

 

W dzień zawodów jak w każdy inny obowiązuje bilet no-limit 29zł dla każdej osoby, która chce wejść na teren parku.

 

Bliższych informacji udziela Kamil Szura: info@rabkoland.pl, 533 763 800.

 

 

Foto: archiwum Rabkolandu

 

Udostępnij

O autorze