Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Bezpieczeństwo i rozwój

28 października 2016
 

Polacy muszą mieć perspektywę rozwoju i pewność, że będą mogli utrzymać rodzinę – podczas licznych spotkań, jeszcze w kampanii wyborczej, mówili, że potrzebują stabilności i bezpieczeństwa. Mój rząd troszczy się o ludzi w mniejszych miejscowościach i prowadzi politykę wyrównywania szans. Polacy nam zaufali, bo myślimy o sprawach zwykłych ludzi. Daliśmy nadzieję, którą przekuwamy w działania. Mamy plan i realizujemy go krok po kroku. Nie ustaniemy w zmienianiu Polski.

W poniedziałek odwiedziłam Łomżę, żeby rozliczyć się z obietnic, które składane były tutaj w kampanii wyborczej przez PiS. Budowa trasy Via Baltica to jedna ze spełnionych obietnic. Z satysfakcją mogę dziś zaprezentować umowę podpisaną przez ministra infrastruktury i budownictwa na realizację drogi, która stworzy dla miasta i regionu szansę. To jest namacalny efekt działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Parlament Europejski przyjął raport europosła PiS Tomasza Poręby, dotyczący rozwoju infrastruktury transportowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym samym Unia Europejska dała zielone światło dla Via Carpatia, międzynarodowej drogi ekspresowej biegnącej z Litwy przez Polskę aż do Grecji, wzdłuż wschodniej granicy UE. Mój rząd kładzie duży nacisk, by realizowano projekty infrastrukturalne również w północno-wschodniej Polsce.

Nie może być tak, że politycy, którzy przez ostatnie lata rządzili Polską, rządzili Warszawą, dzisiaj umywają ręce i mówią, że są kwestie, które już ich nie dotyczą. Sytuacja związana z reprywatyzacją wymaga nadzwyczajnej reakcji. Postanowiliśmy powołać narzędzie, które pozwoli wyjaśnić i doprowadzić do sprawiedliwości, która należy się wszystkim oszukanym Polakom. Dlatego we wtorek ogłosiłam powołanie komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

W środę wzięłam udział w uroczystości symbolicznego przekazania kluczy do sześciu posterunków policji na ziemi wielkopolskiej. Chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie. Aby każdy miał świadomość tego, że ważne dla siebie sprawy może załatwić u siebie –  w gminie, w okolicy, że ma możliwość dojechania do większego miasta, do pracy, szkoły.

Program Rodzina 500+, Mieszkanie+, podniesienie płacy minimalnej, podniesienie najniższych emerytur i wprowadzenie darmowych leków dla seniorów – to najważniejsze, dotychczasowe osiągnięcia mojego rządu.

Z wielką pokorą podchodzimy do naszej misji, jaką jest służba Polkom i Polakom, dlatego z popełnionych błędów wyciągamy wnioski na przyszłość. Zrealizowane zobowiązania to dopiero część naszych planów, ale obiecuję, że konsekwentnie będziemy wdrażać kolejne tak, by Polska była krajem przyjaznym dla nas wszystkich.

separator
Dziękuję za subskrypcję listów ode mnie. Bądźmy w kontakcie!
separator

Udostępnij

O autorze