Rdzawka

Klub Gazety Polskiej w Rdzawce poleca.Tydzień w Klubach „GP” – 02.11.2016 r.

Wzruszające uroczystości w Budapeszcie

Składamy gorące podziękowania dla wszystkich uczestników wyjazdu do Budapesztu na uroczystości upamiętniające 60. rocznicę rewolucji węgierskiej i za wzruszające chwile jakie spędziliśmy razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą podczas uroczystości pod pomnikiem gen. Józefa Bema. Podziękowania kierujemy do klubów z: Krakowa, Poznania, Nowego Sącza, Proszowic, Stalowej Woli, Tychów, Piotrkowa Trybunalskiego, Redy, Rypina, Elbląga, Kartuz, Kalisza, Kielc, Raciborza. Dziękujemy prezesowi węgierskiego Forum Społecznej Jedności CÖF panu Csizmadii László, za ogrom pracy jaki włożył w organizację naszego przyjazdu. Dla Patrycji i Daniela Pászt, którzy służyli wszelką pomocą, dla przewodniczącej Klubu „GP” w Budapeszcie Joanny Urbańskiej, Marii Machl, Urszuli Fiołek, Violetty Mackiewicz–Sasiak, Beaty Dróżdż, które przyczyniły się do wielkiego sukcesu naszej wizyty w Budapeszcie. Relacja z tego wzruszającego i ważnego spotkania Polaków i Węgrów w Budapeszcie na stronie: http://www.klubygp.pl/fotorelacja-uroczystosci-23-pazdziernika-w-budapeszcie/

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-wzruszajace-uroczystosci-w-budapeszcie/

 


​​Wróg Ludu

Stosunki pełnopłatne

Coraz częściej dowiadujemy się, że Polski rząd psuje nasze stosunki międzynarodowe. Oznacza to, że te stosunki były jeszcze rok temu dobre, a pogorszyły się wraz ze zmianą władzy. Na czym polegała wysoka jakość tych stosunków? Przede wszystkim na pełnej odpłatności. Trzeba było kupić za 200 procent ceny helikoptery od Francuzów – to kupiliśmy i Paryż nas chwalił.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/stosunki-pelnoplatne/Takie tam… deliberacje…

​Bardzo dobry rok

Frank Sinatra śpiewał kiedyś w swoim przeboju „It was a very good year”. Teraz Polacy mogą z nim zanucić, bo to był bardzo dobry rok dla Polski. Nie ma tu miejsca, żeby wymieniać osiągnięcia rządu premier Beaty Szydło, ale wypada wspomnieć o sprawach ważnych dla polskich rodzin, jak np. o programie 500+, o zakazie odbierania dzieci rodzicom z powodu biedy, o bezpłatnych lekach dla osób starszych i o tym, że nie trzeba było strzelać do górników, żeby załatwić ich problemy.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bbardzo-dobry-rok/
Nożyce Golicyna

Mnóstwo portali zwracało się do mnie ostatnio o komentarz w sprawie rewelacji Jürgena Rotha na temat spisku smoleńskiego. Unikałem wypowiedzi, ponieważ sprawa, choć wygląda fascynująco, wywołuje we mnie uczucia ambiwalentne.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/nozyce-golicyna/

Udostępnij

O autorze