Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej” za 2016 rok.

banners

Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Jak co roku Kluby „Gazety Polskiej” wybiorą swojego Człowieka Roku – za rok 2016. Przypomnę, że naszymi dotychczasowymi laureatami byli m.in.: były szef CBA poseł Mariusz Kamiński, Śp. Prezydent RP Prof. Lech Kaczyński, Premier Wielkiej Brytanii David Cameron, poseł Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, Jan Pietrzak, czy ostatnio Prezydent RP Andrzej Duda.

Trzy lata temu powołana została Kapituła, której zadaniem jest wybór Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” z osób nominowanych przez kluby, oraz dochowanie szczególnej troski podczas liczenia głosów. W skład Kapituły weszli: Katarzyna Gójska-Hejke, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński, oraz część z dotychczasowych laureatów.

 

Co tydzień będziecie Państwo otrzymywać aktualną listę Waszych propozycji i ilość głosów oddanych na poszczególne osoby. Każdy Klub „Gazety Polskiej” ma jeden głos, dlatego proszę na najbliższych spotkaniach porozmawiać o Waszych  kandydatach i po wspólnej przemyślanej decyzji wysłać nazwisko swojego kandydata.

Proszę nie głosować na osoby związane z redakcją „Gazety Polskiej”; nikt z redakcji nie może kandydować.

W swoich propozycjach proszę szczególnie zastanowić się nad osobami, które w szczególny sposób zasłużyły się w 2016 roku dla Polski, dla Strefy Wolnego Słowa, dla Klubów „GP”. To był wyjątkowy rok dla Polski, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat możemy powiedzieć, że żyjemy w wolnej Polsce. Dlatego zdaję sobie sprawę, że będzie Wam trudno podjąć decyzję, ale wiem, że DACIE RADĘ.

Terminem ostatecznym na oddanie głosu jest dzień 6 stycznia 2017 roku.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody Laureatowi Klubów „Gazety Polskiej” nastąpi na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa,  która jak co roku odbędzie się pod koniec stycznia w Warszawie.

Za: Ryszard Kapuściński

Udostępnij

O autorze