Rabczańskie Wieści Pozarządowe

[Akt] Burmistrz Ewa Przybyło podnosi cenę za śmieci dla miasta, na wsi bez zmian

AKTUALIZACJA 27.11.2016 21:47

Burmistrz Ewa Przybyło dzieli mieszkańców naszej gminy na lepszych i gorszych.

Burmistrz Ewa Przybyło podnosi cenę za śmieci z 7 zł na 8,50 zł od osoby, ale tylko na terenie miasta. Na terenie sołectw pozostawia stawkę bez zmian.

Dotychczas obowiązywała stawka 7 zł od osoby w całej gminie.

Podwyżki mają wejść w życie od 1 stycznia 2017, jeśli uchwała zostanie przegłosowana na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Burmistrz pokazała już  jak dba o rodziny wielodzietne.

Ulgę na śmieci w wysokości 50 %  już odebrała, nic nie proponując  w zamian!

Burmistrz Ewa Przybyło uderza także w mieszkańców wsi, chce ograniczyć wywóz śmieci do jednego razu w miesiącu– zamiast dotychczasowego raz na dwa tygodnie.  Pomimo tego mieszkańcy wsi zapłacą dotychczasową stawkę 7 zł od osoby.

Głosowanie już na środowej sesji- zapytaj swojego radnego jak zagłosuje.

 

Materiały Na XXVI Sesję Cz 1

Materiały Na XXVI Sesję Cz 1

Udostępnij

O autorze

2 komentarze

 1. proszę o zaskarżenie tej uchwały gdyby doszło do jej uchwalenia

  na jakiej podstawie jest wyliczona różnica między śmieciami z miasta a ze wsi
  według mnie to w mieście jest łatwiej i mniejszym kosztem pozyskać śmieci.

  w mieście na jednej ulicy są wystawione śmieci z 20-30 gospodarstw domowych, a na wsi trzeba przejechać kilka kilometrów żeby pozbierać śmieci od takiej samej ilości.
  Dlaczego miasto ma pokrywać koszty wsi.
  bo na wsi głosują za Burmistrzową

 2. a że ze wsi to już biedniejszy i mniej kupuje i mniej śmieci i może mniej je i rzadziej się myje i mniej używa WC bo kanalizacji też mu nie potrzeba

  a może śmieci pali w piecu lub pod lasem

 3. W zeszłym roku na EMPOL wygrał przetarg bo zaproponował 992 700,00 zł za wywóz śmieci – generalnie 2x w miesiącu dla mieszkańców domów jednorodzinnych i 2x w tygodniu dla mieszkańców budynków powyżej 4 mieszkań. WSZYSTKICH mieszkańców gminy, i tych z miasta i tych ze wsi. Teraz zaproponowała p. Przybyło wzrost ceny za wywór śmieci ale tylko dla mieszkańców masta – czyli dla jakieś 70% mieszkańców gminy. Pozostałe 30% zapłaci taniej ale będzie mieć śmieci odbierane 1x w miesiącu. Czy sobie wyobraża pani Burmistrz smród wydobywający się z koszy na wsiach po miesięcznym przetrzymywaniu śmieci? Co zrobi mieszkaniec wsi by mu nie śmierdziało – podjedzie samochodem do „miasta” i zostawi swoje śmieci innym, żeby za nim uprzątnęli. I niech nie opowiada pani burmistrz o kompostowaniu odpadków przez mieszkańców sołectw.
  Mam nadzieję, że zapytacie Państwo o :
  1. Jaka była struktura wywożonych odpodów – ile odpadów komunalnych, zielonych, wielkogabarytowych, papieru było odbieranych w mieście i sołectwach? Jak się to przekładało na zadeklarowanego i wpłacającego za usługę mieszkańca?
  2. Ile wpłacili mieszkańcy za wywóz śmieci?
  3. Ile za wywóz śmieci zapłacili mieszkańcy sołectw?
  4. Dlaczego zaplanowano na wywóz śmieci dużo niższą kwotę a jednocześnie dla większości mieszkańców zaplanowała p. Przybyłowa podwyżkę opłaty?

Możliwość komentowania została wyłączona.