Rabczańskie Wieści PozarządoweSzpital Rabka

Jak burmistrz Ewa Przybyło zawzięcie broni swojego … prawnika Pawła Kuklę

Na ostatniej sesji chcieliśmy się dowiedzieć kto jest odpowiedzialny za doprowadzenie do ugody opiewającej na kolosalną kwotę dla firmy Park M (wykonawcę rewitalizowanego Parku) w wysokości prawie 2 400 000,00 zł w tym 615 000,00 zł odsetek, po 5 – letnim sporze od zakończenia rewitalizacji parku?

Pytaliśmy czy winna jest burmistrz czy też jej marny prawnik, który reprezentuje samorząd?

Zamiast odpowiedzi dowiedzieliśmy się ze radny, który ośmielił się zapytać o tak ważne konsekwencje dla budżetu miejskiego, będzie mieć kłopoty!

Oczywiście do użycia sformułowania „marny  prawnik” skłoniła nas obserwacja i wieloletnie efekty pracy tegoż prawnika.

Bo czyż nie jest prawdą, że to właśnie on:

– podpisał się pod wieloma bublami prawnymi tj. uchwałami które z powodu rażącego naruszenia prawa, uchylone były przez Wojewodę i wyższe instancje?

– czyż to nie z jego winy doszło do rekordowej kolekcji grzywien nałożonych przez sąd za bezczynność z rażącym naruszeniem prawa oraz nieprzekazywania skarg do sądu?

Sama burmistrz stwierdziła, że to właśnie przez niego nie dotrzymaliśmy ustawowych terminów, co skończyło się wysokimi grzywnami.

Jakie są potwierdzenia że radca spłacił grzywny i czy burmistrz mu tego nie zrekompensowała w kolejnych zleceniach?

Do dzisiaj nie otrzymaliśmy umów zawartych pomiędzy burmistrz, a kancelarią. Czyżby tam tkwiła zagadka? Już niedługo napiszemy dokładniej na ten temat, podając nowe informacje.

Kwota prawomocnych grzywien z tytułu nieprzekazania skarg oraz na bezczynność w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej sięga ok. 120 000,00 zł !!! Ile dobrego można by zrobić za te pieniądze?

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3343339,tajemnica-prawnika-z-rabki,id,t.html

Mało tego radca prawny posuwał się nawet do kłamstw wobec swojego chlebodawcy, a także unikał i lekceważył radnych Rady Miejskiej, po tym jak sąd ukarał radę miasta 10-tysieczną grzywną za niedotrzymanie terminów wniesienia skargi .

Jak się to ma do etyki zawodowej radcy Pawła Kukli?

Pomimo tak wielu uchybień i konsekwencji prawnych oraz finansowych, burmistrz nie czuła się winna i nie zamierzała karać i wyciągać konsekwencji wobec niego. Jak twierdziła wywiązuje się ze wszystkich zobowiązań zawartych z nią.

Jakież to są inne zobowiązania skoro w sprawach samorządu zawala?

http://gorce24.pl/informacje/446/RabkaZdroj_sad_nad_radca_prawnym_Urzedu_Miejskiego_Nie_dotrzymuje_terminow_i_naraza_miasto_na_kary__twierdza_radni

http://24tp.pl/n/13500

http://nowa-stepnica.x25.pl/2014/07/10/burmistrz-rabki-z-kara-i-nagroda/

Tłumaczenie się burmistrz, że radca zawalił bo miał wiele obowiązków, szczególnie zaabsorbowany sprawami uzyskania lepszego kontraktu dla miejskiego szpitala, choćby uratowaniem go przed bankructwem, było co najmniej śmieszne. Jakoś przez te lata, jak uważa burmistrz, nie udało się uzyskać lepszego kontraktu, za co zrzucała wielokrotnie winę raczej na NFZ, a nie na brak oceny przez siebie i radcę szansy na wygranie sporów.  Lepiej było w ocenie burmistrz i radcy prowadzić 16 spraw przeciwko NFZ-owi. I oczywiście pobierać za to sowite wynagrodzenia.

Będąc w Zarządzie Spółki „Szpital Miejski” radca Paweł Kukla nie zapobiegł tragicznej sytuacji tej placówki. Do dzisiaj nie została oddana pożyczka udzielona przez Miasto w wysokości 1 300 000,00 zł.

https://rabkanm.pl/2016/11/09/robert-wojciak-nie-potrafi-odpowiedziec-na-pytania-co-robi-prezes-malgorzata-skwarek-i-wyjasnic-za-co-dostala-10-000-zl-nagrody/

„Pracuję w rabczańskim szpitalu od 2000 roku – powiedział nam radca prawny Paweł Kukla – i pamiętam spotkania opłatkowe kadry kierowniczej, kiedy świetlica pękała w szwach. A dziś zebrały się tu zaledwie 22 osoby. I to jest chyba najbardziej widoczna miara reorganizacji i restrukturyzacji, jaka się tu dokonała”.

http://www.rabka.pl/index.php?dzial=12&id=serwis&art=679

Co skłania burmistrz Ewę Przybyło do przedłużania umów na obsługę prawną samorządu z takim marnym radcą prawnym? Może posiada zalety, o których my nie wiemy?

W normalnych warunkach pracodawca dawno by już zwolnił prawnika za takie zaniedbania i narażanie gminy na niegospodarność, a procederem prowadzenia spraw powinna się zająć Izba Radców Prawnych.

Zacytujmy burmistrz Ewę Przybyło: „Musze powiedzieć uczciwie, że mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z współpracy z panem prawnikiem. Jest świetnym fachowcem.”

Umyka nam tu jednak dziedzina prawa, w jakiej jest tym fachowcem.

Ile jeszcze będzie nas, podatników, kosztował prawnik, który poza narażaniem gminy na wysokie grzywny oraz dokumenty wydawane z rażącym naruszaniem prawa, zajmuje się przygotowywaniem wielotomowych donosów na radnych i mieszkańców do różnych instytucji administracyjnych i sadowych? Burmistrz sowicie płaci mu za zajmowanie się sprawami niedotyczącymi spraw urzędu.

Dla wnikliwych i cierpliwych przedstawiamy część ciekawej lektury nt. pracy Pawła Kukli:

http://24tp.pl/n/14211

http://www.gorce24.pl/informacje/334/10_tysiecy_zlotych_kary_dla_Rady_Miasta_RabkiZdroju_Zaplaci_radca_prawny

http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod=news&strona=1&kat=3&typ=w&id=15029

http://24tp.pl/n/13500

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/16360/RabkaZdroj_Rada_Miejska_zostanie_ukarana_grzywna.html

http://gorce24.pl/informacje/446/RabkaZdroj_sad_nad_radca_prawnym_Urzedu_Miejskiego_Nie_dotrzymuje_terminow_i_naraza_miasto_na_kary__twierdz

http://www.gorce24.pl/informacje/1459/Rada_pozbywa_sie_nielubianego_prawnika

http://www.gorce24.pl/informacje/860/Uprawomocnila_sie_kara_dla_rabczanskiego_samorzadu_Zaplaci_ja_prawnik

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3110310,urzednicy-zlamali-prawo-a-podatnik-za-to-placi,id,t.html

 

 

Udostępnij

O autorze