Rdzawka

[Tydzień w Klubach „GP”] V Wielki Wyjazd na Węgry
​​

Tydzień w Klubach „GP” – 15.02.2017 r.

V Wielki Wyjazd na Węgry

Kluby „GP”, tak jak w poprzednich latach, organizują Wielki Wyjazd na Węgry. To będzie nasz piąty wyjazd do przyjaciół, na których zawsze mogliśmy liczyć. Jedziemy do Budapesztu, bowiem naszej wielowiekowej przyjaźni pomiędzy naszymi narodami nikomu nie udało się zniszczyć.  (…)
Informacje dotyczące wyjazdu: Jesteśmy w trakcie negocjacji z wieloma podmiotami, od których zależy sukces naszego wyjazdu. Dlatego obecnie możemy podać tylko wstępny plan Wielkiego Wyjazdu na Węgry. Wyjeżdżamy 14 marca z Warszawy i Krakowa. Do Budapesztu przyjedziemy 15 marca około godz. 6 rano. Wyjazd z Budapesztu 16 marca wieczorem. Po przyjeździe do Budapesztu zostaniemy przewiezieni do hoteli. Oficjalne uroczystości państwowe z udziałem Viktora Orbána rozpoczną się około g. 10 przy Múzeum Körút, gdzie przed Muzeum Narodowym ustawiony zostanie telebim, na którym będą tłumaczone na bieżąco na język polski teksty wygłaszanych przemówień. Po zakończeniu uroczystości państwowych (ok. godz. 11.30–11.45) nastąpi wspólny przemarsz na Wzgórze Zamkowe, gdzie kontynuowany będzie odświętny program (kiermasz, występy artystyczne itp.). Ok. godz. 13 przewidziany jest wspólny obiad. O godz. 15 rozpoczną się uroczystości pod pomnikiem gen J. Bema (Bem tér) z udziałem przedstawicieli CÖKA-CET oraz najwyższych władz samorządowych Budapesztu. Przewidziane są wystąpienia ze strony polskiej, oraz wystąpienie red. Tomasza Sakiewicza. Po tych uroczystościach spotykamy się pod Pomnikiem Katyńskim (naprzeciwko Árpád Gimnázium, Nagyszombat u. 19), gdzie złożymy wieńce i zapalimy znicze. Z Budapesztu wyjeżdżamy 16 marca wieczorem.

W  Gliwicach zorganizowano spotkanie członków organizacji Strzelcy Rzeczypospolitej. Centralnym punktem przedsięwzięcia były zajęcia z musztry wojskowej prowadzone przez instruktorów z Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, dla grupy biorącej udział w programie Ministerstwo Obrony Narodowej „PASZPORT”, oraz dla pozostałych Strzelców z jednostek gliwickiej i myślenickiej.

————

Essen (Niemcy) – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został: dr Zbigniew J. Kowalik, tel. tel. (0049)163 919 56 97 (bez zmian), e-mail: klubgpessen@googlemail.com (bez zmian). Panu Dariuszowi Butyrowskiemu dziękuję za dotyczącą współpracę.

Ostrów Mazowiecki – zawieszenie działalności. Pani Beacie Herman dziękuję za dotychczasową współpracę.

————-

 

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-v-wielki-wyjazd-na-wegry/

Udostępnij

O autorze