Rdzawka

Gazeta Polska i Kluby GP – 9

[Tydzień w Klubach „GP”] Program wyjazdu na WęgryTydzień w Klubach „GP” – 01.03.2017 r.

Program wyjazdu na Węgry
Już po raz piąty Kluby „GP” organizują Wielki Wyjazd na Węgry. W Budapeszcie razem z braćmi Węgrami będziemy uczestniczyć w węgierskich uroczystościach Święta Narodowego. Liczymy na to, że tak jak w ubiegłych latach tysiące Polaków pojedzie z nami, zwłaszcza, że program pobytu w Budapeszcie przedstawia się naprawdę niezwykle atrakcyjnie.

 

Aktualny program Wielkiego Wyjazdu na Węgry

14 marca

Wyjazd z Warszawy o godz. 18 z parkingu Pałacu Kultury, naprzeciwko Kinoteki, jedziemy

przez  Kielce;  postój  w Krakowie,  wyjazd o godz. 23. Dom Turysty (Hotel PTTK „Wyspiański”), ul. Westerplatte 15/16. Do hoteli w Budapeszcie przyjedziemy ok. godz. 7; po krótkim odpoczynku o g. 9 zostaniemy przewiezieni na uroczystości państwowe.

Koszty wyjazdu to: 350 zł (w tym podatek VAT 23%). Prosimy o wpłaty (najpóźniej do 10 marca) na specjalne konto które w ramach  Fundacji Klubów Gazety Polskiej utworzyliśmy na tę okazję: ALIOR BANK: 96 2490 0005 0000 4600 2802 2968….

 

Kluby „GP” Gdańsk II, Gdynia i Elbląg II oraz Civitas Christiana oddział w Kościerzynie zorganizowały trasę koncertową Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka „ Żołnierze Wyklęci – Podziemna Armia Powraca”. W dniach 17-19 lutego bardowie zagrali pięć koncertów. W Kościerzynie planowano jeden koncert edukacyjny dla szkół ponadpodstawowych. Olbrzymiego wsparcia udzielił nam wiceprezes PZU Andrzej Jaworski. Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PZU…..

14 lutego w dzień, w którym powstała Armia Krajowa – w 1942 r. Klub „GP” z Otwocka i Młodzieżowy Klub „GP” zorganizował po raz piąty akcję „Zakochaj się w Polsce!”. W ten sposób w obchodzony na całym świecie dniu zakochanych chciano oddać hołd polskim bohaterom. Akcja „Zakochaj się w Polsce!” polega na tym, że Warszawiakom wręczamy walentynki w postaci serduszek namawiające do miłości do ojczyzny i przypominające co to jest za dzień 14 lutego….

 

————
Szamotuły
 – Powstał 412. Klub „GP”, przewodniczącym został: Wiesław Ratajczak, tel. 532 534 020, adres klubgp.szamotuly@gmail.com

Warszawa – połączenie Klubów „GP”, przewodniczącym został Adam Borowski, tel. 608 409 109, e-mail: klubgpwarszawa2@gmail.com Pani Agnieszce Zdanowskiej dziękuję za dotychczasową współpracę.

————-

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-program-wyjazdu-na-wegry/

 

Pozdrawiam, Ewa Wójcik.

​​
Wróg Ludu…

Misja

13 grudnia 1981 r. z kolegami postanowiliśmy, że trzeba sprzeciwić się komunistom. Jedyne, co mogliśmy zrobić, to ręcznie redagować ulotki. Mieliśmy po kilkanaście lat i doświadczenia konspiracyjne ze wspomnień rodziców i dziadków. Pisemka i pieczątki z gumki – to była nasza pierwsza broń. Potem roznosiliśmy gazetki i ulotki. W pewnym momencie hurtowo. Setki. W szkole i w parafii redagowaliśmy gazetkę. W szkole jedynie spróbowaliśmy. Pierwszy numer poświęciłem tolerancji…

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/misja-2/Takie tam… deliberacje…

Orły Temidy 

W salach Sądu Najwyższego zamiast godła RP wiszą jakieś zielone ptaszyska w niczym nieprzypominające godła, którego wygląd zdefiniowany jest w art. 28. Konstytucji RP. Już pierwszy punkt tego artykułu mówi: „Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego w koronie w czerwonym polu”, a punkt czwarty brzmi jednoznacznie: „Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/orly-temidy/Takie tam… deliberacje…

 

Kultura w rynsztokuNie milkną głosy oburzenia po skandalu, do którego doszło w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie ku uciesze motłochu kultura po raz kolejny trafiła do rynsztoka. Profanowanie wszystkiego, co dla Polaków jest święte, jest cyklicznym testowaniem, do jakiej jeszcze podłości można się posunąć. Ale jak powiadam – to nie pierwszy raz.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bkultura-w-rynsztoku/

 A kiedy aktorzy próbują myśleć…

Pewien kolega, doktor filmoznawstwa, opowiadał mi dawno temu o wywiadzie, jakiego pod koniec lat dziewięćdziesiątych udzielił jednemu z amerykańskich branżowych magazynów zajmujących się filmem znany reżyser George Lucas. Pan Lucas, mimo że ma na swoim koncie wiele innych interesujących filmów najczęściej kojarzony jest z sagą wyśmienitych kosmicznych bajek, czyli cyklu „Star Wars”. Po kilkunastu latach przerwy postanowił wrócić do tematu i tak w 1999 r. powstał film „Mroczne widmo”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/a-kiedy-aktorzy-probuja-myslec/

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 27.02.2017 r.

​​​​​Szanowni Państwo,

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 27.02.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-27022017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 27.02.2017 r.

– red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– dr Magdalena Ogórek, polski historyk, doktor nauk humanistycznych, aktorka i prezenterka telewizyjna oraz kandydatka na prezydenta RP w 2015.

– prof. Paweł Czubik, polski prawnik, notariusz i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

– Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów we Francji

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 6 marca o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

WAŻNE Zapraszamy do polubienia tej audycji, jak i poprzednich, i kliknięcia w żółto-zieloną łapkę:
 http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Udostępnij

O autorze