Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 05.04.2017

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 03.04.2017 r.


Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 03.04.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-03042017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 03.04.2017 r.

– red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– Marek Michno, przewodniczący Klubu „GP” w Krakowie, 7. Rocznica Tragedii Smoleńskiej – organizator w Krakowie

– Aleksandra Świkszcz, Dyrektor ds. Public Relations Strefa Wolnego Słowa, 7. Rocznica Tragedii Smoleńskiej – współorganizator w Warszawie

– Tomasz Pawłowski, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Wiedniu. Klub Gazety Polskiej z siedzibą w Wiedniu wystosował list do austriackich mediów w sprawie błędnego nazewnictwa niemieckich obozów śmierci. Podpisało się pod nim 13 organizacji polonijnych

– Zbigniew Stefanik – korespondent polskich mediów we Francji

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

 

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 10 kwietnia o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

 ​​​

Tydzień w Klubach „GP” – 05.04.2017 r.

Wzruszające spotkania w Paryżu

Przypominam o przygotowaniach do obchodów 7. rocznicy tragedii smoleńskiej – 10 kwietnia w Warszawie. Zaczniemy już 9 kwietnia po południu pod ambasadą Rosji, ul. Belwederska 49. Główne uroczystości 10 kwietnia odbędą się na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim.


Niezwykłe wzruszenia towarzyszyły spotkaniom Polonii francuskiej w Paryżu, które zorganizował tamtejszy Klub „GP”. Pierwszym z nich był koncert w wykonaniu Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych, pod honorowym patronatem Ambasady RP w Paryżu. Już na wiele tygodni przed zapowiadanym koncertem zabrakło zaproszeń….

Rada Miasta w Raciborzu poparła wniosek miejscowego Klubu „GP” i przegłosowała uchwałę nadającą rondu na Placu Mostowym nazwę „Rondo im. Żołnierzy Niezłomnych”. W uroczystościach związanych z odsłonięciem tablicy z nazwą „Rondo im. Żołnierzy Niezłomnych” uczestniczył klub w Raciborzu, który wniósł wiele pracy, żeby uroczystości odbyły się godnie i na długo pozostały w pamięci mieszkańców miasta…

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-wzruszajace-spotkania-w-paryzu/

 

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka na stronie www.klubygazetypolskiej.pl
Wróg Ludu…

Plan bitwy

10 kwietnia 2010 r. można było mieć wrażenie, że prawica w Polsce została niemal zniszczona. Śmierć poniosło kilkudziesięciu przywódców tego obozu z prezydentem Lechem Kaczyńskim. To, co nas trzymało na duchu, to solidarność w żałobie, cierpieniu i modlitwie.

.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/plan-bitwy/Takie tam… deliberacje…

Tego już za wiele!

Do niesłychanej sytuacji doszło na ulicach Warszawy. Otóż kolumna rządowa z oficerami Żandarmerii Wojskowej, która próbowała przejechać przez skrzyżowanie, została zablokowana przez samochód Wojciecha Czuchnowskiego, dziennikarza „GW”. Auta miały włączoną sygnalizację świetlną i dźwiękową, jednak Czuchnowski z premedytacją blokował przejazd kolumny.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tego-juz-za-wiele/Takie tam… deliberacje…

​Lepiej późno niż wcale

Niezwykle powoli, ale coś zaczęło się zmieniać w polskich placówkach dyplomatycznych, które otwierają się na współpracę z patriotyczną częścią Polonii. Fundusze przeznaczone na pomoc dla Polonii zaczęły trafiać również do tych organizacji, które podczas rządów koalicji PO-PSL nie miały szans na jakiekolwiek wsparcie. Minister Radosław Sikorski skrupulatnie pilnował, żeby nikt, kto nie popierał ówczesnego rządu, nie otrzymał żadnej pomocy.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/%e2%80%8blepiej-pozno-niz-wcale/

 Po pierwsze, media!

Na zdrowy rozum powinno być z górki. Władza okrzepła, widać dobre efekty (demograficzne i społeczne programu 500+), spełniona została większość postulatów wyborczych, bezrobocie spada, gospodarka przyśpiesza. A jednak poparcie spada. Można naturalnie nie ufać sondażom, podawać w wątpliwość ich rzetelność i… obudzić się po wyborach z ręką w nocniku. Najgorszy sondaż zawiera pewne informacje, np. że PO wybiła się na lidera opozycji, Nowoczesna pewnie już się nie podniesie, a Kukizowi rośnie, jako alternatywie dla głównych sił.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/po-pierwsze-media/


Hej!

Jednym z symboli tzw. Trzeciej Rzeczpospolitej jest dla mnie pochodzący ze Szczecina zespół rockowy o nazwie Hey. Dowodzony przez charyzmatyczną wokalistkę Katarzynę Nosowską jest niemal rówieśnikiem III RP, powstał bowiem w roku 1992, a debiutował płytowo w początkach roku następnego.
Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/hej/

Udostępnij

O autorze