Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 17.05.2017

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka  na stronie www.klubygazetypolskiej.pl


​​

​​

Wróg Ludu…

Dzieci nienawiści

Po ostatnich wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie udało się uzyskać coś, czego przez siedem lat nie było: potępienie bandytów napadających na spokojnie modlących się ludzi.

Było ono solidarne jedynie w obozie szeroko pojętej prawicy, ale to moim zdaniem i tak wystarczy. Pokazanie i nazwanie zła choćby przez jedną znaczącą grupę stawia pozostałych, którzy milczą lub popierają draństwo, w dużym kłopocie.

.Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/dzieci-nienawisci/


​​

Takie tam… deliberacje…

​Wystarczy Boziewicz

Parę dni temu współprowadziłem spotkanie w krakowskim klubie „GP” z Adamem Borowskim, bohaterem Solidarności i przewodniczącym warszawskiego klubu „GP”. Rozmowa szybko zeszła na incydent, który miał miejsce podczas ostatniej miesięcznicy w Warszawie. Przypomnę, Adam został uderzony w twarz przez lumpa z tzw. Obywateli RP, którego błyskawicznie ujął i przekazał policji.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bwystarczy-boziewicz/Takie tam… deliberacje…

Żałosne kpiny

Zdumiewające oświadczenie złożył poseł Grzegorz Schetyna, który na pytanie dziennikarza w TVP Info, czy przyjdzie na przesłuchanie komisji ds. Amber Gold, powiedział: „Przyjdę z całym klubem oczywiście”. To bardzo ważna informacja, ponieważ dużo mówi o tym, jak będą wyglądały przesłuchania polityków PO. Można sobie wyobrazić totalne blokowanie prac komisji.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/zalosne-kpiny/Podgrodzie

Zastanawiam się nieomal codziennie, dlaczego mimo niewątpliwych sukcesów poparcie dla ugrupowania rządzącego utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie.

Mimo akceptacji dla czołowych reform („500+”, obniżenie wieku emerytalnego), zaskakująco dobrych wyników gospodarczych, spadającego bezrobocia, zwyżkującej giełdy, tak naprawdę za Dobrą Zmianą stoi murem 1/3 Polaków. A reszta? Jest oczywiście totalna opozycja, chociaż ostatnio jakby spuszcza z tonu, i są potężne siły, których interesy zostały w najwyższym stopniu zagrożone.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/podgrodzie/

Czytam Nowaka

Czytam Nowaka. Potężny geniusz! – i nigdy chyba nie było tak pierwszorzędnego pisarza pierwszorzędnego. To Homer pierwszej kategorii, to Paweł Jasienica pierwszej klasy.

Pozwoliłem sobie sparafrazować słowa Witolda Gombrowicza. On pisał o Henryku Sienkiewiczu, ja natomiast jestem w połowie trzeciego tomu „Dziejów Polski” prof. Andrzeja Nowaka. Ten, długo wyczekiwany, wyposażony we wspaniałą ikonografię, wydany przez wydawnictwo „Biały Kruk” tom nosi podtytuł „1340 – 1468. Królestwo zwycięskiego orła”. 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/czytam-nowaka/

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 15.05.2017 r.


Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 15.05.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-dn-15052017-r/

Gośćmi byli:

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – 15.05.2017 r.

– red. Tomasz Sakiewicz, red. nacz. „Gazety Polskiej”

– Jakub Maciejewski, asystent prezesa IPN-u dr Jarosława Szarka, autor książki pt. „Ludzie Czerwonego Mroku przedstawia tło Rewolucji Październikowej z 1917 r. i krwawy obraz czerwonego terroru.”

– Adam Borowski, od września 1980 był członkiem NSZZ „Solidarność”. Był organizatorem struktur podziemnych Międzyzakładowego Robotniczego Komitetu „Solidarności”. Współorganizował niezależny od władz pochód pierwszomajowy w 1982. Był jednym z organizatorów akcji uwolnienia postrzelonego przez milicję Jana Narożniaka. 10 lipca 1982 został aresztowany, a 19 maja 1983 skazany na sześć lat więzienia (w lipcu 1983 wyrok zmniejszono o połowę). W lipcu 1984 został zwolniony warunkowo. W 1985 członek Solidarności Walczącej. Uczestniczył w podziemnym ruchu wydawniczym, organizował wydawnictwa Wers i Prawy Margines, wydawał pismo Solidarności Walczącej „Horyzont”. W 1989 założył Oficynę Wydawniczą „Volumen”. Działał później w Lidze Republikańskiej, a następnie w Przymierzu Prawicy. W 1994 był współzałożycielem, a od 2000 przewodniczącym Komitetu Polska-Czeczenia. Od listopada 2005 pełni funkcję „Honorowego Konsula Czeczeńskiej Republiki Iczkerii” w Polsce[2]. W 2014 zasiadł w Komitecie Honorowym Fundacji „Łączka”, sprawującej opiekę i działalność wspierającą wobec Kwatery na Łączce[3].  

– Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Prowadzenie: Miłosz Horodyski

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 22 maja o g. 23.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz oraz http://www.radiokrakow.pl.

 
​​

Tydzień w Klubach „GP” – 17.05.2017 r.

Tczewski Panteon Katyński

 Z pomysłem utworzenia miejsca pamięci pomordowanych w Katyniu wyszedł Stefan Kukowski, członek Klubu „GP” w Tczewie. Pan Stefan wykonał wszystkie projekty, a pomagali mu członkowie klubu: Anna Bubka, Andrzej Zblewski i Kazimierz Smoliński. Panteon składa się z granitowego epitafium i słupów symbolizujących sowieckie obozy zagłady. Dedykowane są one wszystkim ofiarom z Powiatu Tczewskiego. O utworzeniu Panteonu Katyńskiego, czyli miejsca pamięci ofiar reżimu stalinowskiego zdecydował starosta Tadeusz Dzwonkowski. Na terenie przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie powstała Aleja Dębów; przy każdym z 20 dębów dedykowanych 62 ofiarom z terenu Tczewa i powiatu tczewskiego, które zginęły w Katyniu z rąk sowieckich oprawców, umieszczono tabliczkę z nazwiskami wskazującymi, komu ten dąb jest dedykowany.

W dniach 16-18 czerwca 2017 r. w Spale odbędzie się XII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – Spała 2017r. Miejscem Zjazdu będzie Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale. Uczestników zgłasza tylko przewodniczący klubu „GP”. Więcej informacji udzielają przewodniczący klubów „GP”. Dodatkowe informacje można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (biuro Klubów „GP”, p. Ewa Wójcik) i  792 237 403 (p. Beata Dróżdż). OSTATECZNYM TERMINEM ZGŁOSZENIA JEST DZIEŃ 1 CZERWCA.

 

Brzeszcze – powstał 416. Klub „GP”, przewodniczącą została: Izabela Maria Miłkowska, tel.: 605 978 126, e-mail: gpklub.brzeszcze@gmail.com
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-tczewski-panteon-katynski/

Udostępnij

O autorze