Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 14.09.2017

Apel

Pierwszego września na Polskę napadły hitlerowskie Niemcy. 17 września dołączyli do nich ich sojusznicy z ZSRR. Polska, walcząca samotnie  z dwom największymi potęgami w Europie, uległa po tygodniach bohaterskiego oporu. Straty naszego państwa w czasie całej II wojny światowej były tak ogromne, że trudno je porównać do jakiejkolwiek innej wojny. Ponad sześć milionów zabitych, liczebność ludności mieszkającej w kraju zmniejszyła się o jedną trzecią, całkowicie zniszczona gospodarka. Czystki etniczne i ludobójstwo ze strony obydwu okupantów trwały od pierwszych dni wojny. Jednym z najbardziej krwawych przejawów ludobójstwa była masakra polskich oficerów Katyniu. Te zbrodnicze działania miały na celu zniszczenie polskich elit, tak żeby nasze państwo nie mogło się już nigdy odrodzić. Kiedy doszło do konfliktu między okupantami ZSRR za wszelką cenę chciał zakazać pamięci o katyńskiej zbrodni. Polacy przez pół wieku musieli wiele ryzykować, by świat nie zapominał co naprawdę stało się na nieludzkiej ziemi. Największą cenę zapłaciliśmy za to już w wolnej Polsce. W siedemdziesięciolecie ludobójstwa w Katyniu zginał polski prezydent i cała towarzysząca mu delegacja. Ich śmierć stała się ostatnim akordem drugiej wojny światowej a szczególnie polskiego męczeństwa. Pamięć o śmierci naszych przywódców jest dzisiaj takim samym obowiązkiem jak pamięć o ofiarach wojny, ofiarach których pamięci oni poświęcili swoje życie.

Kluby Gazety Polskiej


​​
Tydzień w Klubach „GP” – 13.09.2017 r.

III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”

 

W dniach 13-15.10.2017 r. odbędzie się III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Spotkamy się w niezwykle gościnnym miejscu, czyli w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Wprawdzie od      historycznego (ze względu na rangę gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie, jak i na rekordową frekwencję) XII Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” minęło zaledwie parę miesięcy, doszliśmy do wniosku, że powinniśmy jeszcze raz w tym roku spotkać się i porozmawiać. Co tydzień powstają nowe Kluby „GP”, otrzymujemy mnóstwo mejli i telefonów od różnych środowisk, które chcą pracować dla Polski pod naszym szyldem. Wokół Klubów „GP” skupia się ta patriotyczna część społeczeństwa, która widzi zagrożenia jakie  mogą wkrótce dotknąć Polskę. Wspólnie zastanowimy się jak sprostać wymaganiom, które stawia przed naszym środowiskiem otaczająca nas rzeczywistość. W następnych dwóch latach odbędą się wybory samorządowe i parlamentarne, których wynik na wiele lat może zdeterminować los następnych pokoleń Polaków. Będziemy w nich uczestniczyć, czy to jako wyborcy, czy też jako ci, którzy będą wybierani. Musimy pamiętać, że w wielu miejscowościach kluby „GP” są jedynym forum, na którym rozmawia się w sposób odpowiedzialny o Polsce, a kluby integrują lokalną społeczność i pracując dla niej, dają wszystkim impuls do pozytywnego działania. Dlatego czujemy wielką presję odpowiedzialności jaka na nas ciąży. Żeby temu podołać, musimy się spotkać i jeszcze raz porozmawiać. We własnym gronie zastanowimy się jak możemy pomóc obecnemu rządowi atakowanemu ze wszystkich stron sceny politycznej. Na zjazd zapraszamy przedstawicieli klubów. Uczestników zgłasza tylko przewodniczący klubu „GP”. Zjazd organizuje klub „GP” w Piotrkowie Trybunalskim; przewodniczącą klubu jest pani Beata Dróżdż. Dodatkowe informacje można uzyskać  pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (Biuro Klubów „GP”, Ewa Wójcik) i  792 237 403 (Beata Dróżdż).

Z inicjatywy posła Grzegorza Wojciechowskiego (PiS) i piotrkowskiego Klubu „Gazety Polskiej” na czele którego stoi Beata Dróżdż w Piotrkowie Tryb. odbył się niezwykły koncert Jana Pietrzaka pt. „Niech żyje Polska”. …


Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, http://www.klubygp.pl/kategoria/radio/

Los Angeles (USA) – powstał 425. klub „GP”, przewodniczącą została Małgorzata Schulz, tel.: 747 243 7234, e-mail: klubgp.losangeles@gmail.com.

Mszana Dolna – powstał 426. Klub „GP”, przewodniczącym został Tadeusz Klimek, tel. 508 205 244, e-mail: klubgp.mszanadolna@wp.pl

Sztokholm (Szwecja) – zmiana adresu e-mail: klubgp.stkhlm@outlook.com

Opoczno – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Wojciech Turek, tel.: 880 528 055, e-mail: klubgazetypolskiej.opoczno@onet.pl Pani Marii Barbarze Chomicz dziękuję za dotychczasową współpracę.

 

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-iii-nadzwyczajny-zjazd-klubow-gazety-polskiej/


​​

 

Wróg Ludu…

Bądźmy gotowi na każdą ewentualność

Polska armia jest najsilniejsza na wschodniej flance NATO. Żadna inna armia NATO-wska w tym rejonie nie może się równać ani liczebnością, ani wyposażeniem. Nasz potencjał bojowy rośnie z dnia na dzień. Problem w tym, że to wszystko wciąż mało w razie otwartego konfliktu z Rosją.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/badzmy-gotowi-na-kazda-ewentualnosc/


​​

Takie tam… deliberacje…

​Czas pomówić o waszych winach

Przewodniczący Niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Bernd Fabritius wydał oświadczenie, w którym czytamy m.in.: „Wprowadzone do dyskusji przez polski rząd PiS roszczenia reparacyjne wobec Niemiec pozbawione są jakiejkolwiek prawnej i moralnej legitymacji”. Fabritius sugeruje, że Polacy nie mają „moralnej legitymacji” do upominania się o reparacje wojenne od Niemiec.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bczas-pomowic-o-waszych-winach/
Takie tam… deliberacje…

Głupcy czy sabotażyści?

Z podziwem i wielkim szacunkiem obserwuję pracę większości ministrów w rządzie premier Beaty Szydło. Widzę ich codzienny wysiłek, jaki wkładają w to, żeby zmienić Polskę. Tę po ośmiu latach rządów koalicji PO-PSL zastali w stanie, który w znany już sposób opisał jeden z ministrów poprzedniego rządu: „ch…, d… i kamieni kupa”. Polacy zaczynają zauważać dobre zmiany dopiero wtedy, gdy te dotykają ich samych.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/glupcy-czy-sabotazysci/


Historia wstydu

Coraz częściej dochodzę do wniosku, że pedagogika wstydu uprawiana na Polakach przez polskojęzyczne media ma źródła głębsze, niż mogłoby się wydawać. Wstyd legł przecież u podstaw poprawności politycznej, wszelkich „akcji afirmatywnych” i całego totalnego rozbrojenia Zachodu.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/historia-wstydu/

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 11.09.2017 r.
​​​​​​​
​​​​​Szanowni Państwo, 

 

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 11.09.2017 r.:

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-11092017-r/

– red. Tomasz Sakiewicz,  red. nacz. Gazety Polskiej

– Elżbieta i Wacław Kujbidowie, Założyciele TV Niezależna Polonia, autorzy filmu dokumentalnego pt. „Jedwabne. Świadkowie, świadectwa, fakty”. Wacław jest koordynatorem Klubów „Gazety Polskiej” w Kanadzie, przewodniczącym Klubu „Gazety Polskiej” w Ottawie i koordynatorem d/s Politycznych Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie. Sytuacja polityczna w Kanadzie.

– Zbigniew Stefanik, korespondent polskich mediów we Francji.

– Miłosz Horodyski

Prowadzenie:  Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/

Kolejna audycja już 18 września o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz 

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Udostępnij

O autorze