Rdzawka

Kluby Gazety Polskiej 27.09.2017

Drodzy Przyjaciele z Klubów Gazety Polskiej!

Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej i Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zapraszają do wzięcia udziału w II Małopolskim Marszu „Rodzinie i Życiu TAK!”.

Marsz odbędzie się 8 października br. w Krakowie pod patronatem honorowym JE Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego oraz Wojewody Małopolskiego Pana Piotra Ćwika.

Marsz rozpocznie uroczysta Msza św. o godz. 10:00 w Katedrze Wawelskiej, koncelebrowana przez Księdza Metropolitę Marka Jędraszewskiego, po zakończeniu której przejdziemy na Rynek Główny.

Na Marsz, który odbywa się w ramach obchodów Dnia Papieskiego, zapraszamy także obrońców życia spoza Małopolski.

Powiedzmy życiu TAK! Przyjdź koniecznie! Zaproś innych. Mile widziane hasła patriotyczne i flagi narodowe. Bronimy życia polskich nienarodzonych dzieci. Szczegóły na www.pro-life.pl.

Serdecznie zapraszamy do Krakowa, do miasta Karola Wojtyły, największego obrońcy życia w skali globu. Trzeba, aby w tym Marszu wzięli udział obrońcy życia z całej Polski.

Szczęść Boże!

Z wyrazami szacunku,
Grażyna Kominek
prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej

 

Szanowni Państwo,
zapraszamy do przeczytania serwisu Tydzień w Klubach, który ukaże się w wydaniu „Gazety Polskiej”.

Tydzień w Klubach „GP” – 27.09.2017 r.

Witold Waszczykowski w Doylestown

Podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odwiedził Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii. Po przywitaniu przez przeora Krzysztofa Drybkę w duchowej stolicy Polonii, Amerykańskiej Częstochowie, uczestniczył w mszy świętej koncelebrowanej przez wice przeora o. Jana Michalaka oraz o. Bartłomieja Marciniaka. Podczas spotkania z Polonią powiedział: „Polonia i Polacy…

10.09.2017 roku, w tę historyczną dla Wiednia i całej Europy 334 Rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej, nie zabrakło na uroczystościach na Kahlenbergu Klubu „GP” Wiedeń II. Odbyła się wielka uroczysta msza św. połączona z koronacją Matki Bożej Kahlenberskiej. …

Po raz czwarty gliwicki Klub „GP” zorganizował zawody strzeleckie. tym razem upamiętniające 100-lecie Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawodom patronował red. Tomasz Sakiewicz, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gliwicach, Strzelców Rzeczypospolitej oraz Klubu „GP” z Opola. Na strzelnicy, nieopodal jeziora Dzierżno w strzelaniu z broni ostrej – pistoletów kaliber 9 i karabinów AK-47 rywalizowali zawodnicy z zaprzyjaźnionych Klubów „GP” z Gliwic, Opola, Tychów, Raciborza, Katowic,…

Przy tablicy poświęconej pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych, w tym żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, znajdującej się przy kościele Św. Barbary w Będzinie zapalono symboliczne znicze….

Sydney odbył się cykl wykładów i koncertów pp. Anny i Andrzeja Kołakowskich. Jeden z koncertów odbył się m.in. w konsulacie RP w Sydney.

 

III Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w dniach 13-15.10.2017 r.  Miejscem Zjazdu będzie Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.  Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 505 038 217, 12 422 03 08 (Biuro Klubów „GP”, Ewa Wójcik) i 792 237 403 (Beata Dróżdż).

Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.pl

Poraj – powstał 427. Klub „GP”, przewodniczącym został Leszek Lach, tel. 508 314 140, e-mail: klubgp.poraj@gmail.com

Puławy II – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Cezary Kruk, tel. 518 482 726, e-mail: klub.pulawy@wp.pl  Panu Michałowi Tomaszewskiemu dziękuję za dotychczasową współpracę.

Lubartów – zmiana e-mail: Artur Kwapiński, tel. 662 691 635, e-mail: klubgp.lubartow@gmail.com

Ząbkowice Śląskie –  zmiana e-mail: : Danuta Łagiewka-Woźniak, tel. 504 641 498, e-mail: klubgp.zabkowicesl@gmail.com

​Pozdrawiam, Ewa Wójcik.

 

POSŁUCHAJ AUDYCJI: „Radiowy Klub Gazety Polskiej” – 25.09.2017 r.



Szanowni Państwo, 

 

Zapraszamy do posłuchania audycji z dn. 25.09.2017 r.:

 

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed-polnoca-rozmowy-milosza-horodyskiego/audycja-z-25092017-r/

– red. Tomasz Sakiewicz,  red. nacz. Gazety Polskiej

– senator Zbigniew Cichoń – adwokat, obrońca praw człowieka. Na początku sierpnia Komisja Europejska wysłała list do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej ws. różnicy wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, która zdaniem KE jest formą dyskryminacji. – Równe traktowanie to kluczowy filar, na którym opiera się UE. Od 1979 r. mamy zasady, których celem jest postępujące wdrażanie równego traktowania kobiet i mężczyzn, jeśli chodzi o ochronę społeczną. Włącza się w to wiek emerytalny.

– Bogusława Cichoń – pracuje w Wydawnictwie Literackim, jest autorką scenariuszy filmowych i realizatorką filmów o tematyce dokumentalnej, między innymi „Dar Bożego Miłosierdzia”, „Ważne jak katechizm księdza Twardowskiego”, „Patron trudnych czasów – abp Zygmunt Szczęsny Feliński”, „W Czernej i w Ostrej Bramie”, „Elżbieta z Dijon”, „Śladami Jana Pawła II”.

– Maciej Rusiński, przewodniczący Klubu „GP” w Nowym Jorku, koordynator klubów w USA i Kanadzie. Echa wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Wizyta min. Antoniego Macierewicza w Doylestown.

– Miłosz Horodyski

Prowadzenie:  Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”

Kolejna audycja już 2 października o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków na falach 101.6 MHz 

Posłuchaj na żywo: http://www.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

 

Pozdrawiam serdecznie, Ewa Wójcik

 

Udostępnij

O autorze