Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Reaktywacja Kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego – przedsięwzięciem na miarę Rabki-Zdroju

Klub Radnych „Nasze Miasto” przedłożył na dzisiejszej sesji radnym projekt Kompleksu Sportowo –  Rekreacyjnego wraz z wnioskiem na ręce burmistrz o podjęcie wszelkich starań o jego realizację.
Przypominamy, że projekt ten powstał za kadencji śp. Antoniego Rapacza przy wsparciu i udziale Rady Sportu, która wtedy działała.
Projekt ten, jak też wiele innych leży w „czeluściach szafy” czy też biurku burmistrz, z krytyczną opinią ich realizacji. Jednocześnie zdecydowana większość realizowanych projektów była pomysłem byłego burmistrza lub ich założenia były opracowane za jego kadencji. Teraz podawane są jako pomysły burmistrz Przybyło.
Widząc potencjał Rabki-Zdroju, w trosce o jej rozwój i podniesienie prestiżu na tle województwa  zaproponowaliśmy pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych na realizację tego świetnego przedsięwzięcia.
Mija 12 lat od pomysłu jaki postawiłby Rabkę – Zdrój w gronie miast prężnie rozwijających się sportowo i rekreacyjnie, a także rozwiązującego wiele problemów Rabki – Zdroju, jak chociażby problem parkowania dla całego miasta.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią wniosku i samego projektu. Cała dyskusja na ten temat odbyła się pod koniec XXXVI Sesji RM w dniu 27.09.2017 r., którą niebawem udostępnimy na naszej stronie internetowej.
Jednocześnie jako radni wykażemy determinację w przeforsowaniu tego pomysłu, gdyż naszym zdaniem właśnie taki obiekt w uzdrowisku powinien powstać już dawno temu, a przynajmniej być w realizacji. Nie godzimy się też na byle co i półśrodki. Nie mamy zamiaru dawać się przekonywać, że w Rabce nic jakoś nie da się zrobić, gdy chociażby inne uzdrowiska otrzymują ogromne dotacje na swój rozwój.

36sWniosek2 Klub

36sodp Wniosek2 Klub

38sWniosek_Wojciak

38sOdp_wniosek_Wojciak

Wniosek Klubu – Kompleks Rekreacyjno – Sportowy

Odp Wniosek Klubu – Kompleks Rekreacyjno – Sportowy


 

Stadion Wierchy Wizualizacje

Stadion Wierchy Zagospodarowanie

STADION WIERCHY HALA PLYWALNI.pdf

Stadion Wierchy Elewacje – 2

Stadion Wierchy Elewacje – 1

Stadion Wierchy Pawilon Klubowy

Stadion Wierchy Widok Projektowanego Terenu

Stadion Wierchy Pawilon Boiska Treningowego

Stadion Wierchy Przekroj Przez Boisko

Stadion Wierchy Opis

Udostępnij

O autorze