Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Kluby Gazety Polskiej 24.04.2018

Kluby Gazety Polskiej 24.04.2018

 Tydzień w Klubach „GP” – 25.04.2018r

Dąb Pamięci w Hamburgu

Przed Konsulatem Generalnym RP w Hamburgu został posadzony ,,Dąb Pamięci’’. Odsłonięto również tablicę upamiętniającą ofiary tragedii smoleńskiej. W uroczystości wzięli udział Polacy mieszkający w Hamburgu i okolicy. Dąb i tablicę poświęcił proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Hamburgu ks. kan. dr. Jacek Bystroń. Konsul Generalny Piotr Golema w swoim przemówieniu wspomniał o ofiarach tragedii smoleńskiej, a w szczególności o Andrzeju Kremerze, który pełnił funkcję Konsula Generalnego w Hamburgu w latach 2001-2005. Powiedział, że w przyszłym roku planowane jest umieszczenie tablicy upamiętniającej konsula Kremera. Dąb wysoki na około 4 metry ufundowany został przez klub „GP” Hamburg, a tablica przez konsulat generalny RP w Hamburgu. To pierwsze dwa miejsca, które upamiętniają ofiary tragedii smoleńskiej w Hamburgu….

W lutym 1928 r. Prymas Polski, kardynał August Hlond przybył do Essen, aby poświęć nowo oddany Zakład Salezjański, który do dzisiaj służy jako placówka edukacyjna kilkusetosobowej grupie uczniów. Jego wizyta była częścią podróży do Niemiec, podczas której odwiedził inne zakłady salezjańskie. ..

Elblągu odbył się koncert poświęcony Żołnierzom Wyklętym – Niezłomnym i św. pamięci prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.  Koncert ten przygotowali członkowie klubu „GP” Elbląg II. ..

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-dab-pamieci-w-hamburgu/

 

Zapraszamy do przeczytania najnowszych felietonów: red. nacz. Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Marcina Wolskiego, Tomasza Kowalczyka na stronie www.klubygazetypolskiej.pl
​​​

Wróg Ludu…

POLACY MUSZĄ PRZECZYTAĆ TEN RAPORT

Ten numer „Gazety Polskiej” to wydanie specjalne. Postanowiliśmy w całości wydrukować raport państwowej podkomisji badającej tragedię w Smoleńsku, kierowanej przez Antoniego Macierewicza. Dokument prezentuje dziesiątki dowodów na dokonanie zamachu, w tym kilka kluczowych. Zostały sprawdzone przez wybitnych specjalistów z czołowych uczelni na świecie. Po przeczytaniu raportu i rozmowie z naukowcami nie mam żadnych wątpliwości, że samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, a jedynym sensownym ich wytłumaczeniem był zamach.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/polacy-musza-przeczytac-ten-raport/


​​
Takie tam… deliberacje…

​Chorzy z nienawiści

Wracam myślami do wspaniałych uroczystości, które tydzień temu odbyły się w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w Pensylwanii podczas V Forum Polonijnego. Do dzisiaj jestem pod wrażeniem wspaniałej organizacji tego arcytrudnego przedsięwzięcia, któremu znakomicie podołali członkowie klubów „Gazety Polskiej” z Anetą i Tadeuszem Antoniakami na czele. Wracam do tych wydarzeń i z innych powodów.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/%e2%80%8bchorzy-z-nienawisci/


Takie tam…deliberacje…

Obywatelskiego działania przykład dla innych

Dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowało konkurs historyczny „Ignacy Paderewski i Thomas Woodrow Wilson – przyjaźń, która przyniosła Polsce niepodległość”. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z woj. małopolskiego i, co ciekawe, uczęszczający do polskich szkół dokształcających w USA.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/obywatelskiego-dzialania-przyklad-dla-innych/


TROCHĘ POKORY

Do słów rzadko używanych i wychodzących z mowy,  takich jak honor, cnota, autorytet, wypada dopisać pokorę. Nie ma na nią miejsca w świecie ludzi przebojowych, bezkompromisowych, co gorsza przekonanych o własnej wszechmocy. Co więcej, ta wszechmoc wypada dość blado w zderzeniu z konkretami. Owszem, udało się wysłać człowieka na Księżyc, ale w najważniejszej kwestii, jaką jest istotne (nie tylko statystyczne) przedłużenie życia człowieka, medycyna nie odnotowuje sukcesu porównywalnego z innymi dziedzinami nauki.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/troche-pokory/
Polskość to normalność

Jest taka aktorka, która nazywa się Magdalena Cielecka. Podobno (od lat nie oglądam telewizji) była kiedyś bardzo ładna, ale jak to wiedzieli już starożytni Rzymianie – tempus fugit. Panią Cielecką zobaczyłem parę dni temu na zdjęciu które wrzuciła do sieci, na którym to zdjęciu z rozdziawioną japą i strasznie pomarszczonym czołem pozuje na tle odsłoniętego niedawno w Warszawie pomnika Ofiar tragedii smoleńskiej.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/polskosc-to-normalnosc/

Udostępnij

O autorze