Głos Mieszkańca: Ulica Sądecka

przez | 17 grudnia 2014

Mieszkanka ulicy Sądeckiej przesłała nam informację:
”Nowy parking i droga obok na osiedlu Sądecka wartość inwestycji 150 000 zł jak widać przemyślane etapowanie wykonywanych prac, woda po kostki po małych odpadach deszczu nad ranem, strach się bać co będzie po roztopach śniegu albo ulewach ”
Sodecka 2
 
Sodecka 1

0 myśli nt. „Głos Mieszkańca: Ulica Sądecka

 1. okradany podatnik

  A kto ma to mądrze etapować ? Tu były potrzebne pod wybory pijarowskie inwestycje a jaki z tego pożytek to już nieważne.Takich osiedli i ulic w Rabce jest bardzo dużo i myślę że warto by było porobić zdjęcia i pokazać na tym portalu żeby mieszkańcy wreszcie zrozumieli jak wygląda Rabka a wydano ogromne pieniądze -po 8 latach ponad 100mln a przy tym zaciągnięto ponad 15mln kredytów i gdzie te pieniądze są.

 2. To ja

  Nie rozumiem jednej rzeczy – podobno Rada Osiedla Sądeckie (być może przekręciłam nazwę)dołożyła całkiem sporą kwotę do tego remontu miejsc postojowych. W budżecie gminy była podana na tą inwestycję kwota 50 tyś zł.
  Mam pytania:
  Jeżeli Rada osiedla dołożyła pieniądze do tej inwestycji?
  Jeżeli tak, to czy można ich nazwać współinwestorami?
  Ile dołożyli mieszkańcy?
  Kto budował te miejsca parkingowe?
  Czy był znany mieszkańcom inspektor budowy?
  Czy były zgłaszane niezgodności między projektem a wykonaniem?
  Czy zgłaszane przez mieszkańców niezgodności pomiędzy projektem a wykonaniem zostały uwzględnione przez wykonawcą?
  Czy rada osiedla miała możliwość zgłaszania sugestii do SIWZ?

 3. mieszkaniec

  a czy to nie jest czasem to kąpielisko co ma powstać w parku zdrojowym?
  może im się plany pomyliły

 4. Ania

  Mówią, że burmistrzowa dla swoich potrzeb zrobiła parking jak przyjeżdża do teściowej, a przy okazji utopiła swojego radnego. Ja czegoś nie rozumiem, w planie takiego zadania nie dostrzegłam. W zamówieniu publicznym również nie ma śladu to kto był inwestorem? Kto za to dziadostwo powinien ponieść konsekwencje. Pewnie takich rozbabranych spraw jest więcej, a na wiecach obciążała wszystkich usprawiedliwiając swoją nieudolność. Myślę, że opozycja to sprawdzi i skończą się te przekręty.

 5. To ja

  Czy remont miejsc parkingowych na ul Sądeckiej już się zakończył?

  1. Ania

   Pewnie radni popierający P. Burmistrz blokują kontynuację. Nie dość tego wykonawca robót wjeżdżając ciężkim sprzętem zniszczył nawierzchnię asfaltową, co spółdzielnia metodą „krowie placki prezesa” załatała. Powstał uroczy widok i tor testowy.

   1. To ja

    Jeżeli dobrze rozumiem, to remont parkingu dalej nie jest zakończony?
    A w czym leży problem?
    Jeden parking przy tężni dało się zakończyć w kilka tygodni po wejściu wykonawcy, a Waszch miejsc parkingowych nie można zakończyć przez parę miesięcy?
    Być może, inwestycja nie „może” być zakończona, bo wtedy znowu ktoś będzie zadawał pytania o rozliczenie inwestycji.
    A takich pytań to p. burmistrz nie lubi!

    1. Ania

     No tak , spółdzielnia chce coś dołożyć i podobno wcale nie mało, ale przy takim prowadzeniu inwestycji, aż strach aby nie zmarnowano.