Rdzawka

Bombki w Rdzawce.

Za Szkoła Rdzawka:

Magia przedświątecznego Krakowa…
Dnia 19 grudnia 2014 uczniowie klasy III i IV Szkoły Podstawowej udali się, w ramach wycieczki mikołajkowej, do Krakowa i okolic. Pierwszym miejscem odwiedzin była fabryka Ozdób Choinkowych „Armar” w miejscowości Bębło. Uczniowie poznali tam proces powstawania szklanych bombek, a następnie za pomocą farb akrylowych i brokatu samodzielnie je ozdabiali. Było przy tym mnóstwo radości, tym bardziej, że każdy mógł swoją własnoręcznie wykonaną bombkę zabrać do domu.
Kolejnym etapem wycieczki było Lotnisko im. Jana Pawła II w Balicach. Celem zwiedzania lotniska było zapoznanie z tajnikami jego pracy, czyli pokazanie krok po kroku wszystkich etapów odprawy pasażera na lotnisku (ścieżka, którą pasażer pokonuje od momentu pojawienia się na lotnisku do momentu wejścia na pokład samolotu).
Finałem wycieczki  był spacer po Rynku Głównym w Krakowie, gdzie właśnie odbywał się świąteczny kiermasz. Widok niezwykle efektownych oświetleń, kramów uginających się pod ciężarem różnorodnych świątecznych specjałów, płynące z różnych stron melodie kolęd przeplatane hejnałem mariackim oraz zapach piernika, wędlin, wosku, choinki wprawiły wszystkich w niezwykłą bożonarodzeniową atmosferę.

Zdjęcie: SP Rdzawka

 

Udostępnij

O autorze