Rdzawka

Powstał Rabczański Alarm Smogowy

Mieliśmy już   Podhalański Alarm Smogowy

Krakowski Alarm Smogowy

Krakowski alarm smogowy

Teraz nadszedł czas na Rabkę.

Każdy z nas dba o siebie i bliskich. Staramy się żyć aktywnie, podróżujemy po świecie. Świadomie się odżywiamy i w miarę możliwości- wybieramy to, co dla nas najlepsze. Dlaczego miałoby być inaczej z jakością powietrza, które wdychamy? Rabka niegdyś słynęła z walorów czystego, leczniczego powietrza. Przyjeżdżali tu ludzie, by poprawić stan swojego zdrowia. A teraz? Coraz więcej osób dostrzega narastający problem zanieczyszczeń, jednak niewielu podejmuje działania, żeby to zmienić. Jeśli sądzisz, że życie w „uzdrowisku”daje Ci dożywotnią gwarancję na oddychanie świeżym i zdrowym powietrzem, to niestety jesteś w błędzie. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest palenie niskiej jakości węglem, oraz spalenie w domowych piecach śmieci: plastików, zużytych jednorazowych pieluch, skór, gumy i innych odpadów. Dość czekania i narzekania – czas zacząć działać. Zobacz jak działają społeczności innych miast, które posiadają już stacje pomiarów zanieczyszczenia powietrza, tworząc Małopolską sieć monitoringu powietrza. Należą do nich: Kraków, Skawina, Tarnów, Nowy Sącz, Zakopane, Olkusz, Trzebinia, Szymbark, Szarów, Sucha Beskidzka. Na liście monitorowanych miejscowości brakuje Rabki Zdroju! W stacjach monitoringu powietrza prowadzone są ciągłe pomiary takich zanieczyszczeń jak: dwutlenek siarki SO2 ,tlenek azotu NO,dwutlenek azotu NO2 ,tlenki azotu NOx, tlenek węgla CO, ozon O3, pył zawieszony PM1Pm10i, pył zawieszony PM2.5, benzen.
Będziemy namawiać władze miasta do podjęcia odpowiednich kroków zmierzających do zmiany obecnego stanu rzeczy. Będziemy również apelować o zapewnienie dofinansowania wymiany pieców węglowych i kolektorów słonecznych.
Działajmy razem w sposób kulturalny i nie naruszający prawa, walczmy o samych siebie i o zdrowie naszych dzieci!!

Regulamin:)
1. Odnosimy się do siebie i swoich odmiennych poglądów z szacunkiem:)
2. Podkreślam, iż nie jest to miejsce na przedstawianie oraz narzucanie swojej filozofii, wiedzy pod względem duchowym czy teoretycznym, poglądów politycznych, narzucania czegokolwiek.
3. Linki niepasujące do tematyki grupy lub z premedytacją coś reklamujące (np. wulkanizację) jednocześnie nie wnoszące nic do społeczności będą kasowane.
4. Jeśli czujesz że podczas dyskusji skacze Ci ciśnienie – odpocznij od komputera:)))
Tylko razem możemy poprawić jakość naszego powietrza !!!!

Rabczański Alarm Smogowy

Udostępnij

O autorze