Wideo z VI Sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

przez | 29 marca 2015

TV Sesja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ostatniej VI. Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju.

Dużo się działo. Była to rekordowa w tej kadencji i z pewnością jedna z najdłuższych sesji Rady Miejskiej.

Cieszy nas bardzo, że wzięli w niej udział liczni mieszkańcy. Nie zgadzamy się jednak z opinią burmistrz Przybyło, że stało się tak dla robienia taniego przedstawienia. Państwa udział i zaangażowanie w życie gminy są niezmiernie ważne. Oby jak najwięcej spraw i uczestników sesji. Dzięki temu wiele spraw znajdzie rozwiązanie, a to co dzieje się na sesji zyska kolejnych naocznych świadków.

Dochodzą nas głosy, że nagranie ze strony Rady Miejskiej było słabej jakości. Sprawdziliśmy i w tym momencie na stronie www.sesja.rabka.pldostępny jest materiał w dostatecznej jakości.
Nam natomiast miło poinformować, że środkami radnych klubu zakupiliśmy nową kamerę, dzięki której będziemy mogli dostarczać Państwu materiał lepszej jakości.

Kolejne części nagrania
goo.gl/OMwejM – cz. 1/3
goo.gl/0blNyF – cz. 2/3
goo.gl/yZV4AC – cz. 3.3

Zapraszamy do oglądania, komentowania, subskrybowania kanału, odwiedzania strony rabka.cba.pl oraz zapraszania znajomych do polubienia fanpage na facebooku.

Już niedługo uruchomimy kolejne kanały kontaktowe.

0 myśli nt. „Wideo z VI Sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju

 1. mlody

  proszę zapoznać się z informacją podana na portalu limanovia.inJeden z czołowych polityków PO z regionu wykupił teren od strony Rabki przy którym ma powstać droga uzdrowiskowa. Nieoficjalnie mówi się, że jego celem będzie budowa kolejnej stacji benzynowej.
  Od Rabki przez Olszówkę do Poręby Wielkiej, a następnie przez Koninę do Mszany Górnej ma prowadzić tzw. droga uzdrowiskowa. Jak informowaliśmy w poniedziałek starosta Jan Puchała informował, że są już uzgodnienia z mieszkańcami. – Były protesty, ponieważ ludzie byli wprowadzani w błąd. Mówiono im, że droga pójdzie przez osiedla, że będą burzone zabudowania i okazało się niestety, że ktoś bardzo pracował nad tym, żeby zbuntować społeczeństwo i zaszkodzić tej inwestycji. Na szczęście rozsądek i rozwaga mieszkańców, sołtysów i wójtów doprowadziły do tego, że mamy już uzgodnienia i droga pójdzie tak, żeby nie było protestów – mówił Jan Puchała.

  Według starosty żadnych problemów z uzgodnieniem przebiegu drogi uzdrowiskowej nie było po stronie powiatu nowotarskiego. Jak się jednak okazuje, mieszkańcy jednego z osiedli w Rabce protestują, a władze samorządu szukają innego, polubownego rozwiązania. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta przyszli do magistratu, zaniepokojeni słowami limanowskiego starosty. Burmistrz Ewa Przybyło stwierdziła, że Jan Puchała nie konsultował z nią tej wypowiedzi, zapewniła również że na przebieg drogi muszą zgodzić się mieszkańcy – inaczej nie powstanie.

  Problemów tych jednak już nie widzi jeden z czołowych polityków/samorządowców PO w regionie limanowskim, który w ostatnim czasie wykupił już teren o powierzchni 32 arów. Teren po stronie Rabki ma graniczyć z „drogą uzdrowiskową”, którą właśnie wytyczył powiat. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, teren miał zostać wykupiony nie po to by odsprzedać później grunt pod drogę za większe pieniadze (częste działania które miały miejsce w Polsce), ale pod cele inwestycyjne. Polityk ten zamierza wybudować tam stację benzynową. Stacja ma być jego drugim tego typu „biznesem”, gdyż jedną już w swoim dorobku posiada.

  Czy więc mieszkańcy Rabki będą mieli szanse zmienić przebieg projektowanej drogi, skoro politycy już wykupują przy niej grunty? Nowy właściciel gruntów odmówił komentarza w tej sprawie.

 2. Ania

  Przewodnicząca swoja postawą, niezrozumieniem poruszanych spraw ośmiesza Radę. Nie działa w interesie mieszkańców. Radni zastanówcie się nad jej zmianą.

 3. To ja

  P.przewodnicząca zapomniała, ze została wybrana przez mieszkańców by WŁAŚNIE MIESZKAŃCÓW reprezentować. Stała się podnóżkiem p. burmistrz do załatwiania niewygodnych spraw. Brak umiejętności kierowania grupą, braki merytoryczne, niski poziom kultury wypowiedzi, agresywny ton, lekceważenie ludzi – tak opisuje jej funkcjonowanie w RM. Radni z Klubu to też członkowie RM a nie jej wrogowie. To dobry pomysł by była zmieniona.