Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Zapraszamy na konferencję na temat jakości powietrza w Rabce-Zdroju i okolicach

Konferencja Rabka
Drodzy Państwo,
W ostatnim czasie wiele się mówi o stanie powietrza w naszej gminie i okolicach. Krzyżują się różne opinie i wzajemne oskarżenia.
Pojawia się wiele inicjatyw mających na celu poprawę tego, co jest jednym z naszych głównych walorów jako uzdrowiska (przykładowo inicjatywa mieszkańców Rabczański Alarm Smogowy goo.gl/FgQRyO). Z drugiej strony pojawiają się wypowiedzi, że stan powietrza w naszej gminie jest zatrważający, burmistrz Przybyło stwierdza, że żadnych pomiarów nie było i powietrze jest czyste (za Gazeta Wyborcza – goo.gl/SNHhO7).
Stąd z jednej strony chcemy jako mieszkańcy dowiedzieć się jak jest naprawdę, a z drugiej strony poszukać rozwiązań tego problemu.
Od dłuższego czasu, bez rozgłosu, prowadziliśmy rozmowy z osobami kompetentnymi w kwestii monitorowania stanu powietrza. Szukaliśmy również nowatorskich rozwiązań naszych bolączek. Nawiązaliśmy kontakty z różnymi przedsiębiorcami z Polski i pojechaliśmy na własne oczy zobaczyć działające urządzenia, dzięki użytkownikowi lugoshi z forum niezależnarabka.pl nawiązaliśmy kontakt z wynalazcą z Kwidzynia, itd.
Zapraszamy więc Państwa na otwartą konferencję pt. „Stan powietrza w Rabce-Zdrój i okolicach oraz sposoby jego ratowania”, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (13.04) od godziny 15.00 w Kawiarni Zdrojowej.
Będzie tam można dowiedzieć się z „pierwszej ręki”, jaki jest stan powietrza w Rabce oraz uzyskać informacje na temat nowoczesnych rozwiązań, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale też pozwalają na (w niektórych przypadkach dużą) oszczędność w eksploatacji.
Na konferencji poruszony zostanie również skrótowo temat możliwości dofinansowania inwestycji, ale chcielibyśmy zorganizować podobne spotkanie poświęcone tylko temu zagadnieniu.
Serdecznie zapraszamy.
Wydarzenie na Facebook-u
goo.gl/AtsdDN – zaproszenie
goo.gl/BUE7hB – plakat wraz z programem
—————————–
Mamy pytania, dlaczego konferencja zaczyna się o tej porze i w poniedziałek.
Chodzi o to, że niestety niektórzy z naszych gości mogli być obecni tylko w dni powszednie. Udało się jednak maksymalnie opóźnić godzinę rozpoczęcia, aby w miarę możliwości umożliwić w niej udział jak największej liczbie osób. Kompromisy, kompromisy 🙂
Jednocześnie pamiętajcie Państwo, że konferencja będzie trwać do ok. 18.30 więc nawet jeśli nie uda się zdążyć na początek, całość programu jest według nas interesująca.
Udało nam się zainteresować konferencją nasze lokalne media. Dziękujemy za wsparcie.
Gorce24goo.gl/NRWdv0
Góral Infogoo.gl/ykJCii
Podhale24.plgoo.gl/AzlsXZ
Dziękujemy również księżom naszych parafii za przekazanie informacji o konferencji, w ramach ogłoszeń parafialnych w czasie dzisiejszych Mszy św.
Bóg zapłać za wsparcie.
——————————–

Plakat


Zaproszenie

Udostępnij

O autorze