Rdzawka

Zapraszamy na konferencję na temat jakości powietrza w Rabce-Zdroju i okolicach

Konferencja Rabka

Drodzy Państwo,

W ostatnim czasie wiele się mówi o stanie powietrza w naszej gminie i okolicach. Krzyżują się różne opinie i wzajemne oskarżenia.

Pojawia się wiele inicjatyw mających na celu poprawę tego, co jest jednym z naszych głównych walorów jako uzdrowiska (przykładowo inicjatywa mieszkańców Rabczański Alarm Smogowy goo.gl/FgQRyO). Z drugiej strony pojawiają się wypowiedzi, że stan powietrza w naszej gminie jest zatrważający, burmistrz Przybyło stwierdza, że żadnych pomiarów nie było i powietrze jest czyste (za Gazeta Wyborcza – goo.gl/SNHhO7).

Stąd z jednej strony chcemy jako mieszkańcy dowiedzieć się jak jest naprawdę, a z drugiej strony poszukać rozwiązań tego problemu.

Od dłuższego czasu, bez rozgłosu, prowadziliśmy rozmowy z osobami kompetentnymi w kwestii monitorowania stanu powietrza. Szukaliśmy również nowatorskich rozwiązań naszych bolączek. Nawiązaliśmy kontakty z różnymi przedsiębiorcami z Polski i pojechaliśmy na własne oczy zobaczyć działające urządzenia, dzięki użytkownikowi lugoshi z forum niezależnarabka.pl nawiązaliśmy kontakt z wynalazcą z Kwidzynia, itd.

Zapraszamy więc Państwa na otwartą konferencję pt. „Stan powietrza w Rabce-Zdrój i okolicach oraz sposoby jego ratowania”, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek (13.04) od godziny 15.00 w Kawiarni Zdrojowej.

Będzie tam można dowiedzieć się z „pierwszej ręki”, jaki jest stan powietrza w Rabce oraz uzyskać informacje na temat nowoczesnych rozwiązań, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale też pozwalają na (w niektórych przypadkach dużą) oszczędność w eksploatacji.

Na konferencji poruszony zostanie również skrótowo temat możliwości dofinansowania inwestycji, ale chcielibyśmy zorganizować podobne spotkanie poświęcone tylko temu zagadnieniu.

Serdecznie zapraszamy.

Wydarzenie na Facebook-u

goo.gl/AtsdDN – zaproszenie
goo.gl/BUE7hB – plakat wraz z programem

 

Plakat Konferencja 13.04.2015

Zaproszenie Konferencja 13.04.2015

Udostępnij

O autorze