Rdzawka

Rabka wchodzi do gry!

Obywatele wchodzą do gry!

Rabka stawia na zmianę.

”Skuteczność działań obywatelskich jest największa w okresie wyborów. To się przejawia nawet w języku kandydatów – „społeczeństwo pokazało, że chce czegoś innego”. Społeczeństwo stara się pokazywać to regularnie. To uwaga polityków jest skierowana gdzie indziej zazwyczaj. Ale teraz byliśmy przygotowani. To my, obywatelki i obywatele, nie przespaliśmy ostatnich kilku lat. Mamy narzędzia i zrozumienie tematów. Zmiana relacji władza-obywatel jest w naszych rękach, choć wymaga ciągłej pracy.”

Katarzyna Batko-Tołuć

Wyniki wyborów prezydenckich w Rabce-Zdroju:

1. Andrzej Duda – 3920 głosów
2. Bronisław Komorowski – 1642
3. Paweł Kukiz – 1434
….

Frekwencja: 53,91 %.

————————————————–

RAPORT RE-WIZJE: JAKA BĘDZIE POLSKA ZA 10 LAT?

Ośrodek dialogu i analiz THINKTANK wybrał „dzień pechowca” – piątek, 13 lutego, na zaprezentowanie wyników trwającego ponad 1,5 roku projektu „RE-WIZJE. Jak w najbliższej dekadzie zmieni się państwo, rynek, praca, edukacja, styl życia i miejsce Polski w Europie”. Końcowy raport kreśli czarne i różowe scenariusze rozwoju sytuacji w tych sześciu obszarach. W formułowaniu wniosków raportu wzięło udział ponad 200 ekspertów i praktyków  z różnych dziedzin i obszarów: środowiska naukowe, akademickie, NGO’s, ekonomiści, socjologowie i psychologowie, przedsiębiorcy, trendsetterzy, administracja publiczna, aktywiści społeczni i media.

Wnioski z raportu są m.in., takie, że jeśli rząd, zamiast działać chaotycznie i uginać się przed postulatami kolejnych grup społecznych nie podniesie jakości zarządzania i nie wdroży po tegorocznych wyborach spójnej, „trzeciej fali reform”, z dużym prawdopodobieństwem zmaterializuje się w Polsce w ciągu dekady „czarny scenariusz”. Zdobycze 25 lat transformacji zostaną przejedzone i roztrwonione. Polska znajdzie się w dryfie rozwojowym, będziemy narzekać na jakość państwa, młodzi i aktywni będą wyjeżdżać. Państwu potrzebna jest rzetelna analiza sytuacji i dramatyczny wzrost jakości zarządzania. Przede wszystkim – przez „ufachowienie” polityki i udział w polityce młodszego pokolenia, które wychowało się już po transformacji ustrojowej.

Pełny raport jest dostępny pod adresem: www.mttp.pl/pobieranie/REWIZJE_2015.pdf

 

 

Udostępnij

O autorze