Rdzawka

Rabka24.info: Przyjęto program rewitalizacji Rabki-Zdroju

Rabka24.info_-150x150.png

 

c_170_110_16777215_00_images_fotki_IMG_6425.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpegNa ostatniej sesji Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła uchwały wdrażające program rewitalizacji w gminie Rabka-Zdrój. Zainteresowanie programem wykazało starostwo powiatowe w Nowym Targu ze względu na plany budowy nowego teatru.

Radny Rafał Hajdyła z klubu Nasze Miasto poprosił burmistrz Przybyło o wyjaśnienie mieszkańcom kwestii prawa pierwokupu ich gruntów i podatku, które wzbudzało ich zaniepokojenie.  Burmistrz Przybyło wyjaśniła, że z prawem pierwokupu idzie zainteresowanie gminy inwestycjami na tych terenach pod cele publiczne. Co do podatku 3 zł/m2, odrzekła, że może być zmieniony.

Okazało się, że za gminny program rewitalizacji uzdrowisko zapłaci firmie ProRegio około 30 000 zł, podobną kwotę firma zainkasuje za drugi dokument, który także powstaje czyli Plan Rozwoju Uzdrowiska Rabka-Zdrój na lata 2016 – 2023.

Konsultacje cieszyły się słabym zainteresowaniem, wpływ na to miała słaba promocja tego faktu przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. W spotkaniu rewitalizacyjnym 26 lutego, uczestniczyło sześć osób. Formularz konsultacyjny wypełniły cztery osoby, a uwagi i propozycje do komitetu rewitalizacji zgłosiła jedna osoba.

 

mw, fot. Jakub Kurek

Udostępnij

O autorze