Rabczańskie Wieści Pozarządowe

[Felietony] Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 16.11.2016 r.

Tydzień w Klubach „GP” – 16.11.2016 r.

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

Niezwykłe dla Klubów „Gazety Polskiej” były obchody 79. miesięcznicy tragedii nad Smoleńskiem i niezwykłe były obchody Dnia Święta Niepodległości. Pamięć o tych, którzy polegli pod Smoleńskiem, jak co miesiąc od 2010 roku, była obchodzona w ponad w 400. miastach w Polsce i na całym świecie, wszędzie tam gdzie działają Kluby „GP”. W Warszawie jak co miesiąc odbył się Marsz Pamięci. (…) W Krakowie w uroczystościach upamiętniających tragedię smoleńską, w Katedrze Wawelskiej, uczestniczyło kilkuset przyjaciół z Węgier, którzy razem z  prezesem węgierskiego Forum Społecznej Jedności CÖF dr. László Csizmadia przyjechali jak co roku, od pięciu lat, by czcić z nami pamięć tej strasznej tragedii.
Zobacz fotorelację: http://www.klubygp.pl/obchody-79-miesiecznicy-tragedii-nad-smolenskiem-oraz-dnia-swieta-niepodleglosci-w-warszawie-i-krakowie-fotorelacja-oraz-wideo/

Dzień Święta Niepodległości po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat mogliśmy obchodzić śpiewając pełnym głosem: „Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!”. Wielki zaszczyt spotkał członków Klubów „GP”, którzy ten święty dzień dla Polaków mogli spędzić razem z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Pan Prezydent zaprosił przedstawicieli Klubów „GP” na uroczystości, doceniając pracę, jaką wykonują członkowie klubów dla dobra Polski.

Zobacz fotorelację: http://www.klubygp.pl/fotorelacja-prezydent-rp-andrzej-duda-zaprosil-przedstawicieli-klubow-gp-na-uroczystosci-swieta-niepodleglosci/

——————–
Genewa (Szwajcaria) – powstał 408. Klub GP, przewodniczącą została: Anna Humair, tel. 0041 22 732 76 14, e-mail: klubgp.genewa@gmail.com

——————-


Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-narodowe-swieto-niepodleglosci-w-warszawie-i-krakowie/Wróg Ludu…

Jeden kamień porusza lawinę

Sześćdziesiąt osiem tysięcy dwieście trzydzieści sześć głosów – dokładnie tyle przesądziło o wygranej Donalda Trumpa (na podstawie portalu Politico.com). Nie chodzi o głosy w całym kraju, ale w jednym, decydującym stanie – Pensylwanii.

Zapraszamy do przeczytania całości na:   http://www.klubygp.pl/jeden-kamien-porusza-lawine/Takie tam…deliberacje…

O czym mówi Wałęsa?

Zdumiewające były słowa Lecha Wałęsy, który na spotkaniu założycielskim jakiejś partii Unia Europejskich Demokratów powiedział: „Najlepiej byłoby zrobić wszystko, żeby ci ludzie, którzy szkodzą Polsce, jak najszybciej odeszli”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/o-czym-mowi-walesa/Takie tam… deliberacje…

Co dalej z aptekami?

Parlamentarny zespół ds. regulacji rynku farmaceutycznego przygotowuje zmiany, które mogą uderzyć w 95 proc. aptek w Polsce należących do polskich przedsiębiorców. Na czym mają polegać te zmiany? Otóż okazuje się, że aptekę będzie mógł prowadzić tylko farmaceuta.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/co-dalej-z-aptekami/Clinton z wozu…

Można narzekać na jakość tegorocznych prezydenckich pretendentów, można krytykować styl kampanii, która zbliżała się do poziomu wulgarnego talk-show, nic nie zmieni jednak wymowy werdyktu Amerykanów, może tych biedniejszych, gorzej wykształconych, z małych ośrodków, ale stanowiących prawie połowę narodu. Być może wyczuli intuicyjnie zmowę elit (od pewnego czasu partie przestały się różnić między sobą) i postawili na kandydata antysystemowego, a zarazem na normalność, nie na lewacką utopię, nie na soft cenzurę, jaką jest poprawność polityczna.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/clinton-z-wozu/

 

 

Krążenie elit

Jest taki stary dowcip o facecie jadącym autostradą. Ustawicznie wywija kierownicą, lawirując między samochodami jadącymi z naprzeciwka, które trąbią na niego i migają światłami. Wreszcie włącza radio żeby się dowiedzieć, co się u licha dzieje. I słyszy komunikat policji: „Uwaga kierowcy na autostradzie nr 20! Zachowujcie szczególną ostrożność! Jakiś szaleniec jedzie pod prąd!”. Facet wrzeszczy wówczas: „Jaki szaleniec?! Ich tutaj są tysiące!”.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/krazenie-elit/

 

 

Udostępnij

O autorze