Rdzawka

Najnowsze felietony na stronie www.klubygazetypolskiej.pl – 06.12.2016 r.Wróg ludu

Zobowiązanie

Minęło 190 lat, od kiedy ukazał się pierwszy numer „Gazety Polskiej”. Nie przypisujemy sobie całej tej tradycji, gdyż reaktywowana „Gazeta Polska” ukazuje się niecałe 24 lata. Byłem w grupie jej założycieli, dwójka moich zastępców – Kasia Gójska-Hejke i Piotr Lisiewicz – dołączyła niedługo później. Mimo że w czasie tych 190 lat jesteśmy tylko cząstką historii, szanujemy i kultywujemy tradycje wspaniałego tytułu.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/zobowiazanie/


 

Takie tam… deliberacje…

List do pana Kijowskiego

Szanowny Panie, opublikował Pan list zatytułowany: „Odezwa do wszystkich Polaków”. Lżej mi się zrobiło na sercu po przeczytaniu tytułu i z ulgą pomyślałem, że jednak są gdzieś na świecie dobrzy ludzie, którzy o mnie pamiętają. Natychmiast wziąłem się za lekturę, zwłaszcza że pod listem podpisały się takie tuzy intelektu, jak: Lech Wałęsa, Ryszard Petru, Władysław Frasyniuk, Krystyna Janda, Aleksander Smolar i paru innych, których, przyznaję, nie znam.
Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/list-do-pana-kijowskiego/


Takie tam… deliberacje…

Odczepcie się!

Muszę wrócić do żenującego ataku niektórych tzw. prawicowych dziennikarzy na red. Tomasza Sakiewicza. Nie będę stawał w jego obronie, bo z pomówieniami Sakiewicz sam sobie poradzi. Jednak tym wszystkim, którzy teraz tak licznie rzucają się na niego, warto przypomnieć parę faktów z pierwszych tygodni po tragedii smoleńskiej. Już 10 czerwca w Krakowie odbył się Marsz Pamięci w hołdzie ofiarom tragedii, zorganizowany przez tamtejszy Klub „GP”.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/odczepcie-sie/Wrzutka

W jakiej sprawie

Oderwanie opozycji od rzeczywistości bije wszelkie rekordy. Oto wzywa ona społeczeństwo do wyjścia na ulice, chociaż nie definiuje, w jakim konkretnym celu. W historii masy niejednokrotnie wychodziły na ulice, często nawet bez wezwań – żądano chleba, protestowano przeciwko fałszerstwom wyborczym czy skandalom korupcyjnym. Ludzką wściekłość rozpalały podwyżka cen, obniżka płac lub mord polityczny. Czy mamy do czynienia z czymś podobnym? Jeśli Kaczyński komuś się nie podoba, to w kolejnych wyborach do dyspozycji będą kartki wyborcze.

Zapraszamy do przeczytania całości na:  http://www.klubygp.pl/w-jakiej-sprawie/

Terror widzę! Terror!

W latach 70. ubiegłego stulecia modne były dywagacje na temat tzw. zjawisk paranormalnych. W studiach telewizyjnych na całym świecie produkowali się jasnowidze, czy mistrzowie telekinezy, potrafiący siłą woli przewrócić na odległość kartki w książce, bądź wygiąć aluminiową łyżeczkę poprzez intensywne się w nią wpatrywanie. Całkiem poważni uczeni dawali się nabierać na takie brednie. Jako uczciwi naukowcy uważali, że niewytłumaczalne z poziomu obecnej wiedzy zjawiska zasługują na rzetelne zbadanie.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/terror-widze-terror/

 

Tydzień w Klubach „GP” – 05.12.2016 r.

Wybieramy Człowieka Roku Klubów „GP”

Jak co roku Kluby „Gazety Polskiej” wybiorą swojego Człowieka Roku – za rok 2016. Przypomnę, że naszymi dotychczasowymi laureatami byli: śp. Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, szef CBA Mariusz Kamiński, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, minister Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, Jan Pietrzak i w ubiegłym roku Prezydent RP Andrzej Duda.

Cztery lata temu powołana została kapituła, której zadaniem jest wybór Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” z osób nominowanych przez kluby oraz dochowanie szczególnej troski podczas obliczania głosów. W skład kapituły weszli: Katarzyna Gójska-Hejke, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński oraz dotychczasowi laureaci. Wybór Człowieka Roku dokonany zostanie na dotychczasowych zasadach, tzn. przewodniczący klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o wysyłanie propozycji swoich klubów na adres biura klubów: klubygp@gazetapolska.pl. Co tydzień będą Państwo otrzymywać aktualną listę Waszych propozycji i liczbę głosów oddanych na poszczególne osoby. Każdy klub „Gazety Polskiej” dysponuje jednym głosem, dlatego proszę na najbliższych spotkaniach porozmawiać o kandydaturach i po wspólnie przemyślanej decyzji wysłać nazwisko swojego kandydata na adres biura klubów. Można również wysłać krótką informację, która uzasadni Waszą decyzję; te informacje również będziemy publikować. Respektować będziemy tylko głosy wysłane z adresu mejlowego przewodniczącego klubu. Proszę nie głosować na osoby związane z redakcją „Gazety Polskiej”; nikt z członków redakcji nie może być kandydatem.

W swoich propozycjach proszę szczególnie zastanowić się nad osobami, które w szczególny sposób zasłużyły się w 2016 r. dla naszej ojczyzny, dla Strefy Wolnego Słowa, dla klubów „GP”. To był wyjątkowy rok dla Polski, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat możemy powiedzieć, że żyjemy w wolnej Polsce. Dlatego zdaję sobie sprawę, że będzie Wam trudno podjąć decyzję, ale wiem, że DACIE RADĘ. Terminem ostatecznym na oddanie głosu jest dzień 6 stycznia 2017 roku. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody laureatowi nastąpi na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa,  która odbędzie się na początku roku w Warszawie.

Już od sześciu lat działają  Kluby „GP” w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, oraz w Krzywinie. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala, na której gościem honorowym był red. Tomasz Sakiewicz. Podczas gali podziękowano osobom, które w znaczący sposób przyczyniły się do działalności tych trzech Klubów „GP”: Grzegorzowi Roszkowskiemu, Dariuszowi Grzybkowskiemu, Bogumile Bąkowskiej, Żanecie Lasieckiej-Stodolnej, Ireneuszowi Janiakowi. Podczas uroczystości goście mogli wysłuchać koncert w wykonaniu Grzegorza Roszkowskiego i Dariusza Grzybkowskiego. Podsumowano sześcioletnią działalność, a wspomnieniom nie było końca.

Zapraszamy do przeczytania całości na: http://www.klubygp.pl/tydzien-w-klubach-gp-wybieramy-czlowieka-roku-klubow-gp/

Udostępnij

O autorze