Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Ważne spotkania

Szanowny Mateuszu,Mijający tydzień obfitował w ważne spotkania i rozmowy z naszymi zagranicznymi partnerami. W poniedziałek brałam udział, wraz z moimi ministrami, w pierwszych polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych. Rozmawiając z premier Theresą May poruszyłam szereg tematów: kwestie relacji gospodarczych, obronnych, naukowych, kulturalnych oraz sprawy dotyczące Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Po powrocie z Londynu spotkałam się w Warszawie z premierem Malty Josephem Muscatem. Malta już w styczniu 2017 roku obejmie prezydencję w Radzie Europejskiej. Premier Muscat konsultuje się z europejskimi przywódcami, przygotowując się do ważnej roli, jaką jego kraj będzie odgrywał w przyszłym roku.

W środę odbyłam rozmowę telefoniczną z premierem Holandii. Mark Rutte przedstawił mi postępy na drodze do ratyfikacji przez Holandię umowy stowarzyszeniowej Unia Europejska-Ukraina, oraz zaprosił do złożenia wizyty w Hadze.

2 grudnia minęło 25 lat od momentu uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy. Nasz kraj uczynił to jako pierwszy na świecie. Z okazji tej rocznicy do Polski przyjechał prezydent Ukrainy. W rozmowie z Petrem Poroszenką wyraziłam wsparcie dla procesu modernizacji Ukrainy.

separator
Dziękuję za subskrypcję listów ode mnie. Bądźmy w kontakcie!
separator

 

 

 

Udostępnij

O autorze