Burmistrz Ewa Przybyło została skazana w sądzie karnym.

przez | 9 lutego 2017

W dniu 01.02.2017 w procesie karnym toczącym się przed Sądem Rejonowym w Nowym Targu pod sygn. akt II K 506/14, Burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło została skazana jako winna UMYŚLNEGO PRZEKROCZENIA UPRAWNIEŃ poprzez nie dopełnienie obowiązków służbowych tj. o czyn z art. 231 § 1 kodeksu karnego.

Sąd orzekł o winie oskarżonej bez warunkowego umorzenia postępowania i skazał Ewę Przybyło na 120 stawek dziennych x 50 zł tj. w łącznej wysokości 6 000 zł.

Przedstawiamy nagranie z odczytania wyroku oraz jego uzasadnienia.

Należy zaznaczyć, że orzeczenie Sądu Rejonowego w Nowym Targu zdecydowanie bardziej surowo oceniło, popełnione przez oskarżoną Ewę Przybyło, czyny stanowiące ciąg przestępstw, niż tego domagała się Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Limanowej.  Przypomnijmy, że w 2014 roku Prokuratura Rejonowa w Limanowej zawnioskowała o uznanie winy Ewy Przybyło z kwalifikacją popełnionych przez nią przestępstw jako nieumyślnego przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków wnosząc o warunkowe umorzenie postępowania karnego wobec oskarżonej na rok próby oraz nałożenie świadczenia pieniężnego w kwocie 2000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Na ostatnim posiedzeniu, które  odbyło się w dniu 18.01.2017 r. Przesłuchanie radcy prawnego Pawła Kukli zostało utajnione. W mowie końcowej Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Limanowej przedstawiła swoje stanowisko oraz zawnioskowanie kary.

Bardzo ciekawie przedstawiają się mowy końcowe burmistrz oraz reprezentującego ją obrońcę z kancelarii prawnej M. Wassermann.

Ile jeszcze będziemy my mieszkańcy płacić za niekompetencje, ignorancje i bezprawne działania burmistrz Ewy Przybyło?

Dziwi nas postawa portali internetowych przekręcających fakty jasno wynikające z odczytanego wyroku.

Burmistrz ma przestrzegać prawa i działać na rzecz mieszkańców. To nie jest jej prywatny folwark, ani nie stoi ponad prawem. Czy każdy kto ma odmienne zdanie i żąda uzyskania informacji zgodnie z prawem jest wrzucany do jednego worka zwanego: „opozycja” czy też „przeciwnicy polityczni burmistrz”? Żyjemy w kraju demokracji czy też jednoosobowej rabczańskiej dyktaturze?

Czy brak jest porządności w podejściu redaktorów do rzetelnego przekazania informacji czy też jest to celowe działanie aby nie „zaszkodzić” obecnej władzy?

Poniżej przypominamy kulisy poprzednich rozpraw oraz historię sprawy

Burmistrz Ewa Przybyło na ławie oskarżonych w Sądzie Karnym

wyrok jest nieprawomocny. Jeszcze.

0 myśli nt. „Burmistrz Ewa Przybyło została skazana w sądzie karnym.

 1. rabczanka

  nawet zdjęcia manipulujecie… hahahaha . Ktos z was chyba kocha się potajemnie w burmistrz bo galerię jej zdjęć macie obszerną ale nigdy aktualną !

  1. Konrad Górski

   @ rabczANKA. Uwzględniając twój stan psychiczny (lubisz tego typu określenia tyle, że o kimś, np. o mnie) i pragnąc cię uspokoić to czy nie widzisz, że to wszystko jest manipulacją zainscenizowaną w znanym Ci teatrzyku Rabcio? Pewnie trochę ci żal, że to ty nie zagrałaś roli burmistrz i chciałabyś aby ktoś się w tobie podkochiwał ? Niestety, aby grać pierwszoplanowe role trzeba być kimś więcej niż tylko klakierem … cha! cha! Który to, jak już nie ma pomysłu na komentarz oczywistych faktów a odczuwa silną potrzebę obrony swojej pryncypałki to czepi się zdjęcia i jeszcze snuje mało inteligentne intrygi.

   1. rabczanin

    RUDYCH to chyba nikt nie lubi.
    Proszę uważać bo jak Pan spadnie ze swojego EGO to się Pan mocno potłucze. cha! cha!
    Pajaców to na tym świecie nie brakuje

    1. Konrad Górski

     @ rabczanin. NIE jestem gejem ani studolarówką więc nawet martwiłbym się jakbyś lubił mnie. Klakier Klakiera Klakierstwem Klakierował, Klakieruje i Klakierował będzie nie zważając na głupotę, pajacowatość swoją i obiektu Klakierowanego. @ rabczanin buduj lepiej lotnisko w Rabce aby na nim mogło lądować bezpiecznie coraz większe EGO Ewy Przybyło co widać i słychać obiektywnie na filmach z procesu z nią w roli oskarżonej. „POKŁADY WAZELINY w NASZYM KRAJU SĄ NIEOGRANICZONE” -Tobie i Pani Ewie dedykuję wypowiedź red. W. Gadowskiego: https://www.youtube.com/watch?v=TIOY50dmphw Ad marginem: W komentarzu twym śmierdzi mi poziomem rodziny ŁYSEGO trampka zza płota.

 2. rabczanka

  I znowu pudło! Nie jestem Anną o którą ci chodzi .Już kiedys pisałsm ci że mylisz mnie z kimś innym . Nigdy nie chciałabym być burmistrzem , a nawet radnym ! A w Rabciu byłam kiedyś z dzieckiem, ale żeby az tak mi był znany…. nie powiedziałabym.

 3. rabczanka

  Konrad Górski a tak na poważnie to nigdy z tobą nie rozmawiałam , tylko poprzednio odpowiedziałam ci , że nie jestem Anną ..ale ty dalej swoje….śmieszy mnie podejscie klubu do zdjęć bo nigdy nie dajecie zdjęcia z danego wydarzenia tylko z odpowiednią zawiścią dobieracie ( raz w długich włosach , raz w krótkich , z odpowiednimi minami do waszych tytułów) . Mnie jako kobietę śmieszy to . A dla twojej wiadomości jestem osobą znaną , więc jestem KIMŚ ! Tyle jeśli chodzi o wyjaśnienie . Szkoda dyskusji z osobą która w ten sposób ( cyniczny i ironiczny )napisała do kobiety , której nawet nie zna.

  1. Konrad Górski

   @ rabczanka. Pamiętam Twoje zaprzeczenie/a. Nie zmieniamy poglądów oboje i ja NIE uwierzyłem i dalej NIE wierzę. Nic prostszego – jako ta znana osoba – PRZEDSTAW się TU z imienia i nazwiska i w ten sposób wyprowadzisz mnie z błędu natychmiast (pisałaś kiedyś, że podejdziesz przy okazji do mnie a ja w odpowiedzi, że po upublicznieniu to teraz każda kobieta to może zrobić). Przedstawienie się jest tak proste jak konstrukcja CEPA. Cynizm to Tobie (!) nie jest obcy a już Twoja mowa o zawiści prowadzących portal to obiektywna przesada, Twoja przesada, zupełnie tu nieuzasadniona! Bo cóż można zarzucić temu zdjęciu? Burmistrz jest na nim całkiem sympatyczna i ładna. Co wg Ciebie miałaby wnosić negatywnego dla niej – jej mina? Napiszę więcej. Ja takiego zdjęcia nie zamieściłbym dlatego, że odbieram wyraz twarzy burmistrz prezentujący ją jako … przymilne niewiniątko co silnie stoi w sprzeczności z moją wiedzą i oceną jej postępowania oraz też z wyrokiem sądu, o którym to jest artykuł. Interpretacja wymowy zdjęcia pokazuje, że dzieli nas Przepaść. Polecam też nieznajomej definicję CYNIZMU bo zarzucanie jego mi jest czystą Hipokryzją albo brakiem wiedzy co to słowo oznacza? Tak, Przyznaję IRONII dopuściłem się świadomie. Pozdrawiam.
   P.S. Portal nie ma etatowego fotografa, który dostarcza aktualne zdjęcia niemal z każdego zdarzenia a jak słyszałaś z nagrania burmistrz zabroniła publikacji jej wizerunku – twarzy. Więc DALEJ podtrzymuję: czepiasz się NIEISTOTNYCH DROBIAZGÓW aby odwrócić uwagę od meritum sprawy i zupełnie bezpodstawnie – w świetle nagrań – jak burmistrz oskarżasz ludzi nie klaszczących jej co chwilę o manipulację nawet w zdjęciu. A skoro jesteś KIMŚ to mogłabyś być bardziej obiektywna i nie tylko, zwykle po jednej stronie. Powinno Cię być na to stać, czyż nie?

 4. rabczanka

  Nie po to obrałam nicka by się ujawnić . Ręczę ci ,że gdybym podała imię i nazwisko to portal już nigdy nie umieściłby moich komentarzy! Obiecałam że podejdę do ciebie ale nie widziałam cię . Ja nie chodzę na sesje a ty nie kręcisz się w moich rejonach…. ale bądź cierpliwy! Może nadarzy się okazja…Manipulacja w zdjęciach była np. w poście o gawronach ! Czy ty też możesz być obiektywny?Jeżeli chodzi obiektywizm to jeżeli klub zacznie coś robić a nie tylko krytykować to ich poprę . Na razie nie słyszałam nic ze strony klubu co by było na korzyść Rabki i jej mieszkańców coś co sami wymyślili , coś co przyda się nam wszystkim …. Spory , donosy ,chamskie odzywki( jednego z radnych), węszenie …. Nie tak ma wyglądać kadencja radnego .. Czy złożyli choć jedną propozycję do budżetu ( nie pierdoły drogowe , usłyszeli na zebraniach osiedlowych , ale coś co sami wymyślili )?. Już nie długo wybory ( czas szybko płynie) zobaczysz – nie będą mieli poparcia- ludzie mają dość !Myślę że na tym zakończymy dyskusję . Możemy do niej powrócić jak radni klubu zaczną pracować jak na poważnych ludzi przystało!!

 5. Konrad Górski

  @rabczanka. Nicka obrałaś podobno 16 lat temu to teraz będąc KIMŚ powinnaś FIKAĆ na MAXA, jak piszesz i czego domagasz się od tej garstki 4 radnych zwanej Klubem Nasze Miasto, na korzyść Rabki póki Zdrój ! Ręczenia odstaw na bok bo skoro Twą krytykę portal publikuje to publikował będzie a mógłby Twoją personą być tym bardziej ZASZCZYCONY !!! Ale w Polsce po 1989 roku i później będąc KIMŚ trzeba bardzo uważać aby z KIMŚ … NIE zostać NIKIM !!! Czy o to, tak naprawdę w tym Twoim ukrywaniu się Tobie chodzi?
  I oceniając po historii Twoich komentarzy masz ode mnie ocenę 5.0 a nawet 6.1.9, że doskonale to pojęłaś i dlatego wciąż podobno w/g Ciebie jesteś KIMŚ ! Nie kojarzę żadnej Twej krytyki, która dotyczyłaby burmistrz, przewodniczącej Rady i tych „poważnych” 10-11 radnych.
  Moje podsumowanie obecnej dyskusji wciąż z nieznajomą nawet z Imienia:
  1. Pod artykułem o „gawronach” trzeba było wpisać powyższy Twój komentarz z 9 lutego a nie TU. SKALĄ PUBLICZNEGO WYGŁUPU burmistrz na to zestawienie z fotką gawrona sobie dość zasłużyła. Obiektywna @rabczanka napisałaby: Klubie NM przegięliście z fotką ale burmistrz też i to was usprawiedliwia.
  2. Trzymam Cię za słowo:
  2 a. Winna jesteś mi spotkanie albo w inny sposób ujawnienie się bo Ty wiesz z kim dyskutujesz a ja NIE !
  2 b. Wesprzesz Klub NM natychmiast podrasowując ich merytorycznie i taktycznie do jak napisałaś, „na poważnych ludzi” czyli znajdziesz rozwiązanie na tylko ten JEDEN PAT, że 10-11 radnych wiernych Ewie Przybyło „uwali” wszystkie wnioski i sprzeciwy NM. Wnioski i propozycje tych „lepsiejsich”, jak sugerujesz, radnych, w zdecydowanej większości przechodzą i radny „z paska” burmistrz „błyszczy”, jest bo(C)Hater bo załatwił, zawsze też potem wie kiedy rączkę ma podnieść (przed też wiedział). Dosadnie i ironicznie ten układ w Radzie 10-11: 5-4 burmistrz wykorzystywała odpowiadając na sugestie spraw do załatwienia napisanych na kartkach przez mieszkańców osiedla Rynek i Sądecka nudną i kpiącą z mieszkańców mantrą bo ze znanym jej wynikiem: Jeżeli Rada uchwali i wskaże fundusze to burmistrz wykona zadanie.
  2 c. „Spory, donosy, chamskie odzywki … węszenie” do tego nie odnoszę się bo żywcem wzięte z zachowań Ewy Przybyło, Marii Górnickiej – Orzeł i tych „poważnych” radnych i pasujące na zarzut wobec nich. Patrz pkt 2 b. – jeśli tak odpowiada się na sprawy zgłaszane przez mieszkańców to dość jasno daje się im do zrozumienia, że nawet „zadawanie” się z radnymi NM nie ma za bardzo sensu bo oni NIC albo niewiele załatwią dzięki opisanemu wyżej mechanizmowi i układowi podczas głosowania w Radzie czy w komisjach.
  DZIAŁASZ ! czy pójdziesz też w tę prymitywną retorykę zaprezentowaną skrótowo w wykonaniu burmistrz E. Przybyło? Masz jeszcze jedno wyjście: udać, że nie przeczytałaś tego tekstu.
  3. Pozdrawiam (przez tę dzielącą nas przepaść) a nawiązanie kontaktu ułatwię Ci przez uruchomienie strony własnej http://www.rabkahej.pl.

 6. Pingback: Burmistrz z wyrokiem karnym | Klub Radnych Nasze Miasto

 7. Pingback: Burmistrz Ewa Przybyło z wyrokiem karnym | Klub Radnych Nasze Miasto