Rdzawka

Plan rozwoju Rabki-Zdroju – 2. Sport i Rekreacja

Plan rozwoju Rabki-Zdroju – 2. Sport i Rekreacja

2. SPORT I REKREACJA

Szanowni Państwo,
Kolejnym obszarem jakim zajmę się jako Burmistrz Rabki-Zdroju jest sport i promocja aktywnego trybu życia.

Rabka-Zdrój od zawsze miała sporą grupę sportowców, osiągających liczne sukcesy, również na szczeblu krajowym. Według mnie, przez ostatnie lata zostało to zaniedbane, a sportowcy oraz działacze byli lekceważeni przez władzę. Kluby sportowe oraz stowarzyszenia musiały wręcz prosić o dotacje i wsparcie. Nie tędy droga.

Jako Burmistrz Gminy Rabka – Zdrój będę dążył do rozwoju oraz promocji wszystkich sportowców oraz organizacji działających na rzecz sportu i edukacji. W młodych mieszkańcach gminy drzemie ogromny potencjał, który należy wykorzystać i wspierać.

Rozwiązania jakie proponuję w tym obszarze:

1. Powołam Gminną Radę Sportu działającą przy Burmistrzu jako organ doradczy, opiniodawczy i inicjujący w zakresie kultury fizycznej i sportu. Zależy mi na poznaniu realnych potrzeb i problemów z jakimi spotykają się sportowcy w naszej gminie.

2. Będę wspierał drużyny piłkarskie naszej gminy: KS Wierchy RabkaKS ChabówkaKlub Sportowy Gorce Rdzawka, starając się zdobyć środki na infrastrukturę sportową z programów rekomendowanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wśród inwestycji przeznaczonych na ten cel, znajdą się m.in.: budowa boiska sportowego w Rdzawce oraz budowa orlika i boiska w Chabówce.

3. Moim priorytetem w zakresie sportu będzie realizacja centrum sportowo – rekreacyjnego w Rabce- Zdroju, wskazywanego przez Klub Radnych Nasze Miasto podczas sesji Rady Miejskiej już w 2017 roku:
https://rabkanm.pl/…/reaktywacja-kompleksu-sportowo-rekrea…/

Jako Burmistrz będę zabiegał o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tego przedsięwzięcia, zwłaszcza z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zaproponowany projekt przewiduje pełnowymiarowe obiekty sportowe, które pozwolą na rozwijanie i uprawianie wszelkiego typu dyscyplin lekkoatletycznych, piłkarskich, pływackich i innych, co podniesie prestiż Rabki – Zdroju w Małopolsce. Obiekt będzie służyć rozwijaniu umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie sportu, ale będzie również idealnym miejscem dla prowadzenia różnego typu rozgrywek i zawodów sportowych o znaczeniu lokalnym, regionalnym, a nawet krajowym. Rabka- Zdrój od dawna potrzebuje spektakularnego obiektu rekreacyjno – sportowego, dla zaspokojenia potrzeb naszej zdolnej młodzieży oraz dzieci.

Istniejący projekt kompleksu sportowo-rekreacyjnego zostanie przedłożony powołanej Gminnej Radzie Sportu i dostosowany do współczesnych standardów oraz potrzeb.

4. Przygotuję całoroczną ofertę sportowo – rekreacyjną dla uzdrowiska, aby mieszkańcy oraz kuracjusze w każdym sezonie mogli korzystać z walorów naszej gminy. Posłużą w tym celu biuletyny “Aktywna Rabka”, skierowane do różnych grup społecznych oraz cyklicznie organizowane imprezy sportowe, takie jak: biegi, biegi narciarskie, pikniki sportowe czy turnieje piłki nożnej.

5. Zorganizuję coroczną galę sportu, wraz z nagrodami dla najlepszych sportowców w gminie oraz utworzę fundusz stypendialny dla najbardziej utytułowanych młodych sportowców w Rabce-Zdroju.

6. Będę dążył do opracowania sieci ścieżek rowerowych umożliwiających bezpieczne poruszanie się rowerzystów. Będą one uwzględniane przy realizacji inwestycji drogowych.

7. Będę zabiegał o reaktywację wyciągu na Maciejowej poprzez realizację nowoczesnego wyciągu z całorocznym krzesłem. Uważam, że należy wykorzystać naturalne uwarunkowania Rabki pozwalające na uprawianie narciarstwa. Jako Burmistrz nie będę bał się dialogu w dążeniu do realizacji tego celu.
https://rabkanm.pl/2018/03/15/co-z-wyciagiem-na-maciejowej/

Podczas czteroletniej kadencji, wraz z Klubem Radnych Nasze Miasto pokazywaliśmy, że kwestie sportu są dla nas ważne. Przedstawiamy poniżej działania jakich podjęliśmy się w tym obszarze:

1. Ufundowaliśmy w 2015 roku grant dla Łukasza Jarosza, Zawodowego Mistrza Świata w Kick Boxingu, który prowadzi w Rabce treningi sportowe.
https://rabkanm.pl/…/klub-nasze-miasto-z-wizyta-w-jarosz-f…/
Łukasz dumnie reprezentował Rabkę – Zdrój podczas Narodowej Gali Boksu.
http://www.gorce24.pl/…/Obejrzyj_walke_Lukasza_Jarosza_video

2. Wsparliśmy inicjatywę mieszkańców w konkursie “Podwórko Nivea” rodzinne miejsce zabaw – edycja 2016:
https://rabkanm.pl/…/05/09/oddaj-glos-na-plac-zabaw-na-ork…/

3. Uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej Bieg Mikołajów 6 grudnia 2017, organizowanej przez Śląskie Centrum Rehabilitacyjno – Uzdrowiskowe w Rabce – Zdroju oraz Fundację Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej:
https://rabkanm.pl/…/…/06/bieglismy-dla-andrzeja-06-12-2017/

4. Uczestniczyliśmy w Biegu Wilczym Tropem w Rabce – Zdroju 4 marca 2018:
https://rabkanm.pl/…/uczestniczylismy-w-biegu-wilczym-trop…/

5. Podczas sesji Rady Miejskiej wnioskowaliśmy o budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju:
https://rabkanm.pl/…/radni-marek-cieplinski-i-rafal-hajdyl…/

#RafałHajdyła2018
#ProgramWyborczyRafałaHajdyły
#WyborySamorządowe2018
Gorce24​ Podhale24.pl Tygodnik Podhalański​ Rabka24.info​ Gazeta Góral Info​ Jarosz FIGHT CLUB​ KS Wierchy Rabka KS Chabówka

Udostępnij

O autorze