Petycja o sprawny transport międzypowiatowy. Także na Podhalu.

Jakub Łoginow Koordynator inicjatywy „Polska – Słowacja – autobusy” i „Małopolska Kolej Aglomeracyjna – inicjatywa obywatelska” zachęca do podpisywania i udostępniania petycji, w której apeluje do marszałka Małopolski o rozwój kolei regionalnej i uruchomienie porządnych, komfortowych i niezawodnych wojewódzkich linii autobusowych użyteczności publicznej.

Jak pisze :

Epidemia koronawirusa i związane z tym konsekwencje spowodowały faktyczny upadek i tak już bardzo słabego publicznego transportu zbiorowego w naszym województwie. Niefortunna likwidacja PKS-ów i oparcie transportu zbiorowego o prywatne busy, często niekomfortowe i złej jakości, już przed epidemią bardzo negatywnie odbijała się na naszym codziennym życiu – mieszkańców małopolskich gmin i powiatów.

Z zazdrością i inspiracją patrzymy na sprawnie działający transport lokalny u naszych sąsiadów Słowaków. Do każdej nawet najmniejszej słowackiej wioski dociera publiczny, przestronny autobus, kursujący zgodnie z rozkładem ustalanym przez władze tamtejszych krajów samorządowych – odpowiedników naszych województw. Nie są to małe zdezelowane busy, ale normalne, duże autobusy regionalne, finansowane przez tamtejszych marszałków (żupanów). Tego samego chcielibyśmy w Małopolsce, zamiast wydawania pieniędzy z naszych podatków na kontrowersyjne i kosztowne inwestycje, takie jak betonowy Cogiteon na dawnym krakowskim lotnisku.
Podpisanie petycji zajmuje zaledwie kilka sekund i można to zrobić pod linkiem:https://secure.avaaz.org/pl/community_petitions/marszalek_i_radni_wojewodztwa_malopolskiego_malopolska_potrzebuje_sprawnego_transportu_miedzypowiatowego_a_nie_betonowego_cogiteonu/details/?

You May Also Like