Rabczańskie Wieści Pozarządowe

Jak Burmistrz Leszek Świder obiecuje ulicę Tetmajera?

Jak Burmistrz Leszek Świder obiecuje ulicę Tetmajera?

Jak Burmistrz Leszek Świder obiecuje ulicę Tetmajera?

To już kolejny rok zwodzenia mieszkańców ulicy Tetmajera przez Burmistrza Leszka Świdra, na temat jej przebudowy.

Pokrętne tłumaczenia, okłamywanie mieszkańców, obiecywanie bez pokrycia, przekładanie zadania z roku na rok, zasłanianie się brakiem dofinansowania – to kierunek działania burmistrza w tej sprawie.

Na ostatniej sesji 25 listopada 2020 radny Marek Ciepliński po raz kolejny interweniował w sprawie realizacji ulicy Tetmajera.

bit.ly/wniosekTetmajera

Środki na inwestycje były już zabezpieczone w budżecie na rok 2019, następnie na rok 2020, a inwestycja mimo deklaracji i obietnic nie ruszyła.

Działania Burmistrza w tej kwestii nie różnią się od działań poprzedniej władzy.

Jak to się dzieje, że inwestycje są niedoszacowane, nieprzemyślane finansowo, najpierw się zabezpiecza kwoty w budżecie, a w następstwie nieprzemyślanych wcześniej działań, zdejmowane na inne zadania?

Prześledźmy co burmistrz Leszek Świder mówił, a jak działał:

4 października 2019 r.

‘’Urząd Miejski w Rabce-Zdroju poinformował, że miasto otrzyma do 80% dotacji na remont ulicy Tetmajera na całej długości (…) Niezwłocznie po otrzymaniu dotacji gmina Rabka-Zdrój ogłosi przetarg na realizację robót w 2020 roku’’. bit.ly/gorce1

16 października 2019 r.

„Burmistrz Leszek Świder złożył przed radnymi oficjalną deklarację, że w 2020 roku ruszy przebudowa ulicy Tetmajera.

„- Czyli mieszkańcy mogą spać spokojnie, że ta inwestycja w 2020 roku się rozpocznie. Chcę deklaracji, że to zadanie będzie robione i będzie znowu przekładane – mówił. [ radny Marek Ciepliński ]

(…)

– Bezwzględnie tak. Zrobimy wszystko, żeby w 2020 roku tę drogę zrobić – zadeklarował burmistrz Świder. – Może i kiedyś obiecywano ją ludziom, ale nikt nawet projektu nie zrobił. Projekt zrobiliśmy dopiero teraz – dodał.”

bit.ly/gorce2

Burmistrz obiecał radnemu i mieszkańcom, że jeśli nie dostanie dotacji droga będzie wykonana do końca płyt z własnych środków.

Tak więc, środki w wysokości 900 tyś zł zostały zabezpieczone w budżecie na rok 2020.

15 czerwca 2020 r.

„Kiedy rozpoczną się prace remontowe na ulicy Tetmajera, na które to zadanie zostały zabezpieczone środki na rok 2020? – pytał radny, przypominając, iż padła obietnica, że inwestycja zostanie wykonana do końca 2020 roku.’’

‘’Burmistrz Leszek Świder studzi nieco oczekiwania. Jak tłumaczy, samorząd nadal czeka na informację o dofinansowaniu inwestycji ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Wniosek Rabki-Zdroju rozpatruje Wojewoda Małopolski. Podkreśla, że inwestycja ta jest na liście zadań priorytetowych, a Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rabce-Zdroju zlecił już przygotowanie projektu budowy kanalizacji i wodociągu w ciągu tej ulicy.’’ bit.ly/gorce4

16 lipca 2020 r.

Burmistrz Leszek Świder wreszcie ujawnia, że przebudowa ulicy Tetmajera wg kosztorysu inwestorskiego ma kosztować 1 607 000,00 zł, a także zrzuca odpowiedzialność za swoje obietnice na radnych:

„Realizacja inwestycji w przypadku braku dofinansowania ze środków zewnętrznych bedzie możliwa po zabezpieczeniu przez Rade Miejską w Rabce-Zdroju całości kwoty” – kwituje Burmistrz.

bit.ly/tetmajeramaj

bit.ly/odptetmajeramaj

bit.ly/tetmajeraczerwiec

bit.ly/odptetmajeraczerwiec

7 października 2020 r.

„Pan burmistrz obiecał, że droga będzie robiona choćby w części, nawet jeżeli nie dostaniemy dotacji – przypomniał radny [Ciepliński]. – Jak długo mieszkańcy będą czekać?’’

‘’Mieliśmy obiecane te pieniądze i niestety nie dostaliśmy ich. Pytanie jest, czy jeśli my zrobimy tylko tą pierwszą część, do końca płyt, to jak pan kiedyś przekona radnych, żeby robić tą drogę dalej, do góry, gdy do remontu są także inne drogi – mówił włodarz Rabki-Zdroju.

– Tu są tylko obiecanki, a droga jest coraz gorsza. Jak długo będziemy czekać? – skończył radny.’’ bit.ly/gorce5

PANIE BURMISTRZU! – Gdyby Pan realizował zadanie w latach 2019 i 2020 z zabezpieczonych środków w budżecie już zadanie byłoby wykonane!!!

Udostępnij

O autorze